Ve Velké Bystřici u Olomouce se sejdou stromy a lidé ze stejné planety
25. září 2015 Integrace cizinců

Ve Velké Bystřici u Olomouce se sejdou stromy a lidé ze stejné planety

Výsadba mezinárodního parku za účasti cizinců, kteří u nás dlouhodobě žijí a které svým objektivem zachytil fotograf Jindřich Štreit pro výstavu „Jsme ze stejné planety“, se uskuteční v sobotu 26. září v zámeckém parku ve Velké Bystřici u Olomouce, a to od 11 hodin a potrvá až do pozdních nočních hodin.

Motto setkání zní: „Projekt o stromech, lidech, pomyslných kořenech a skutečných domovech.“

Součástí programu je i vernisáž již zmíněné výstavy dokumentárních snímků Jindřicha Štreita „Jsme ze stejné planety“, na kterých zachytil život cizinců, jež se rozhodli přestěhovat do České republiky. V komentářích pod snímky jsou uvedeny důvody vedoucí k jejich rozhodnutí i zprávy o tom, jak se u nás cítí.

V  areálu parku rovněž proběhne piknik mezi stromy se třemi desítkami stánků a speciální open air akce Pecha Kucha Night.

„Jsme velice rádi, že naše výstava stále žije a děkujeme paní Haně Bělařové a panu Josefu Janečkovi, iniciátorům této akce, kteří si výstavu doslova adoptovali a pomáhají nám tak překonávat společenské předsudky a xenofobii,“ říká Klára Boumová, migrační koordinátorka Charity ČR.

Více na webových stránkách a afacebook: Jsme ze stejné planety