Daránek dětem: Jak dětem pomáhají nízkoprahová zařízení
4. května 2021 Daránek dětem

Daránek dětem: Jak dětem pomáhají nízkoprahová zařízení

Tomášovi je devět a má bráchu-dvojče. Nějakou dobu s maminkou bydleli v azylovém domě pro matky s dětmi, ale maminka už naštěstí našla bydlení. Několik let pracovala v technických službách, ale nyní o práci přišla a jinou zatím nenašla. Když kluci nemohli kvůli pandemii chodit do školy, pomohlo jim nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Zastávka. Mohou tam chodit na online hodiny a dělají tam s nimi domácí úkoly. Ve třetí třídě je podle Tomáše učivo těžké, ale třídní učitelka ho chválí, že se zlepšil a je teď nejaktivnějším žákem ve třídě. Je na sebe hrdý.

V centru Zastávka může trávit čas s kamarády i po vyučování. Hrají deskové hry nebo jezdí na odpolední výlety, třeba do zoo nebo na památky. Spoustu toho, co vidí, potom využije ve škole. A tak by si přál, aby se stejně mohlo vzdělávat více dětí, které to stejně jako on a jeho bráška nemají v životě lehké. Hodně by jim při tom pomohla i kvalitní výpočetní technika a školní pomůcky, ale ví, že maminka ani rodiče kamarádů ze Zastávky na to zkrátka nemají dost peněz.

Na podporu rodin, které se ocitly v tíživé situaci, vznikla nová sbírka Daránek dětem. Přejeme si, aby to ti nejmenší měli co nejlehčí. Daránek je symbolem bezpečí domova, potřebné péče i rovných příležitostí na startu do života. Zapojte se i vy a podpořte rodiny s dětmi v nouzi. Váš příspěvek poputuje na pomoc ohroženým dětem a podpoří boj za ochranu jejich práv a zájmů.

PODPOŘTE DARÁNKA