Daránek dětem: Dětství Adélky v Domě pro matky v tísni
12. dubna 2021 Daránek dětem

Daránek dětem: Dětství Adélky v Domě pro matky v tísni

Adélka bydlela s maminkou a mladší sestrou v jednom pokoji malého panelového bytu; druhý pokoj obývali děda a babička. Společná kuchyň byla tak malá, že se v ní museli střídat. Adélka má ještě pradědečka, a když se mu přitížilo a už se o sebe nedokázal postarat, vzala si ho rodina k sobě. V nevelkém bytě se tak ještě víc mačkali a čtvrťačka Adélka přišla v době distanční výuky o jakoukoli možnost soustředit se na učení. Nemohla si ani v klidu volat s kamarády, kteří jí moc chybějí.

Adélčina matka se sice snažila najít podnájem, ale ceny přesahovaly její finanční možnosti. Podala si proto žádost do charitního Domu pro matky v tísni, kam se s dcerami nakonec přestěhovala. Adélka si na nové prostředí zvykla velice rychle, učení jí zase šlo a chyběly jí jen hodiny tělocviku, protože při nich mohla vybít přebytečnou energii. Když má maminka čas, jdou na hřiště, ale kdyby byly nějaké prolézačky přímo na zahradě domu, nemusela by čekat na maminku a mohla by na nich řádit s novými kamarády z charitního domu, kdykoli by chtěla.

Charita stojí na straně rodin, které se ocitly v tíživé situaci. Podpořte i vy rodiny s dětmi v nouzi prostřednictvím nové sbírky Daránek dětem, aby to ti nejmenší měli co nejlehčí. Váš příspěvek poputuje na pomoc ohroženým dětem a podpoří boj za ochranu jejich práv a zájmů.

PODPOŘTE DARÁNKA