Daránek dětem: Vojtovy trable s distanční výukou
20. dubna 2021 Daránek dětem

Daránek dětem: Vojtovy trable s distanční výukou

Vojtův tatínek vážně onemocněl a přišel o práci. Rodinu to rozdělilo; Vojta teď bydlí s maminkou a bráchou v azylovém domě pro matky s dětmi v tísni. Maminka intenzivně hledá práci, aby zase dokázala platit nájem a měla na živobytí pro celou rodinu. O Vojtovi říkají, že je šikovný, a do školy chodí moc rád. Po letních prázdninách se těšil, že zase uvidí kamarády, ale jako mnoho jiných dětí musel nakonec sedět doma. Vyučování přes počítač mu moc nejde, nemá náležité vybavení a připojení vázne. Tablet, který od kohosi dostali, mu starší bratr nerad půjčuje a máma počítačům nerozumí.

Vojtovi i dalším dětem z azylového domu, kterým s distanční výukou pomáhají pracovníci domova, by moc pomohlo zapůjčení notebooků, mikrofonů, webkamer apod. Lepší vybavení by dětem umožnilo dohnat učení, opravit si špatné známky a taky si častěji „popovídat“ s kamarády a spolužáky. A Vojta se jim možná bude časem hlásit přes počítač ze svého pokojíčku, pokud se mamince podaří sehnat vlastní bydlení.

Na podporu rodin, které se ocitly v tíživé situaci, vznikla sbírka Daránek dětem. Přejeme si, aby to ti nejmenší měli co nejlehčí. Daránek symbolizuje bezpečí domova, potřebnou péči i rovné příležitosti na startu do života. Zapojte se i vy a podpořte rodiny s dětmi v nouzi. Váš příspěvek poputuje na pomoc ohroženým dětem a podpoří boj za ochranu jejich práv a zájmů.

PODPOŘTE DARÁNKA