Daránek dětem: Život těch nejmenších v azylovém domě
26. dubna 2021 Daránek dětem

Daránek dětem: Život těch nejmenších v azylovém domě

Rostíkovi je pět let a většinu života prožil v azylových domech. V tom současném bydlí s maminkou a mladším bratrem Tomáškem teprve krátce. Oba kluci jsou moc šikovní a rádi si hrají s ostatními dětmi. Spoustu času tráví venku na zahradě nebo na blízkém hřišti, ale lítostivě pokukují po dětech, které se tam prohánějí na kole, koloběžce nebo na odrážedle.

Maminka klukům vysvětlila, že na zakoupení nemá dost peněz, a tak by si přáli, aby si kolo nebo koloběžku mohli půjčit v azylovém domě. Tomáška vzápětí napadlo, že by tam mohli mít i skákací hrad! Na jednom takovém totiž s bráchou řádili na oslavě dětského dne. Protože se s tím nápadem hned všem pochlubili, děti v azylovém domě nyní neustále žadoní, že by si hrad opravdu moc přály. Nikde jinde teď totiž dovádět nemohou, jen na té zahradě u azyláku.

PODPOŘTE DARÁNKA

Na podporu rodin, které se ocitly v tíživé situaci, vznikla nová sbírka Daránek dětem. Přejeme si, aby to ti nejmenší měli co nejlehčí. Daránek je symbolem bezpečí domova, potřebné péče i rovných příležitostí na startu do života. Zapojte se i vy a podpořte rodiny s dětmi v nouzi. Váš příspěvek poputuje na pomoc ohroženým dětem a podpoří boj za ochranu jejich práv a zájmů.