Daránek dětem: Bezpečí pro ty nejmenší
3. května 2021 Z domova

Daránek dětem: Bezpečí pro ty nejmenší

Kačence je sice teprve dvanáct, ale šrámů na duši už utržila bezpočet. Před otcem, hrubiánem, který všechny peníze na živobytí propil a prokouřil, nakonec musela s maminkou a třemi sourozenci utéct. Bezpečné útočiště našli v azylovém domě pro matky s dětmi v krajském městě. Kačenka mamince ze všech sil pomáhá, aby nebyla na čtyři děti sama. Je ale hodně citlivá a to, co má za sebou, ji pochopitelně poznamenalo. 

Pro děti z azylového domu naštěstí funguje klub Mariánek, v němž jeho pracovníci umějí rozptýlit dětské obavy a navodit chybějící pocit laskavého přijetí. Děti – a to nejen ty malé – tady najdou bezpečný prostor pro setkávání, mohou si zahrát různé hry nebo se věnovat rukodělné práci. Šijí si třeba kostýmy na karneval, zhotovují dárky pro maminky a vyrábějí výzdobu domova. V klubu však kromě toho probíhá i online vyučování a doučování a starší chlapci a děvčata v něm každoročně prožijí dobrodružství v podobě přespání v klubovně, na které se moc těší. V dobře vybaveném klubu chybí dětem i pracovníkům Mariánku jediná věc: je totiž v podkroví a v létě je v něm nesnesitelné horko. Kdyby tam měli mobilní klimatizaci, mohla by se v tomhle útulném místě pro setkávání, výuku i hry cítit příjemně po celý rok také Kačenka, jíž Mariánek pomáhá zaplašit její smutky…

Na podporu rodin, které se ocitly v tíživé situaci, vznikla nová sbírka Daránek dětem. Přejeme si, aby to ti nejmenší měli co nejlehčí. Daránek je symbolem bezpečí domova, potřebné péče i rovných příležitostí na startu do života. Zapojte se i vy a podpořte rodiny s dětmi v nouzi. Váš příspěvek poputuje na pomoc ohroženým dětem a podpoří boj za ochranu jejich práv a zájmů.

 

Přispět můžete prostřednictvím portálu

 

DARUJME.CZ

 

 

Podpořte

převodem na účet

 

44665522/0800

VS 9119

 

Můžete přispět prostřednictvím QR platby

QR platba

Více o sbírce naleznete na Daránkových stránkách

DARÁNEK DĚTEM