Charita pro Ukrajinu

Invaze ruských vojsk na Ukrajinu v únoru 2022 a následná válka dramaticky zasáhly do života jejích obyvatel. Válka vyhnala z domovů více než 15 milionů lidí, ať již za hranice či do bezpečnějších částí země. Charita Česká republika pomáhá od prvního dne konfliktu.

Zpočátku jsme se zaměřili na nejnaléhavější potřeby, jako byly dodávky humanitární pomoci a pomoc uprchlíkům se zajištěním základních potřeb a poskytnutí psychologické pomoci. V současnosti se přímo na Ukrajině zaměřujeme na podporu zranitelných vnitřně vysídlených osob, kterým zajišťujeme především důstojné ubytování. Zároveň intenzivně pomáháme uprchlíkům v Moldavsku a v České republice.

Pomáhat lidem zasaženým válkou můžeme i díky štědrosti dárců.

Výtěžek sbírky pomáhá Ukrajincům vyrovnat se s následky války a začít nový život v místech, do kterých uprchli. Na Ukrajině i za jejími hranicemi.

 

Děkujeme, že nám pomáháte obyvatelům Ukrajiny pomáhat

Vyberte částku

Vaše údaje

Chcete potvrzení o daru?

Rekapitulace

Děkujeme za vaše rozhodnutí darovat částku na projekt Charita pro Ukrajinu.

Více informací
Pro pokračování k platbě je nutné souhlasit s podmínkami darování.

*Přispět můžete platební kartou, skrze QR kód nebo bankovním převodem po vyplnění darované částky. Peníze z účtu platební brány budou následně poukázány na dárcovský účet Charity Česká republika.

Převodem na sbírkový účet

55660022/0800

     VS 104

 

QR kódem

QRkod Ukrajina

Pokud vaše firma potřebuje uzavřít Darovací smlouvu, kontaktujte nás na čísle +420 296 243 330 nebo pište na sekretariat@charita.cz

Díky dárcům dnes ACHO vypravila na Ukrajinu kamion naplněný vánočními balíčky
21. listopadu 2023 Arcidiecézní charita Olomouc

Díky dárcům dnes ACHO vypravila na Ukrajinu kamion naplněný vánočními balíčky

Dnes vyrazil kamion z Arcidiecézní charity Olomouc směrem na Ukrajinu. Naložený byl celkem 437 vánočními balíčky, které byly pečlivě připraveny pro sociálně potřebné děti. Tato tradice, trvající již patnáct let, opět přináší radost a světlo naděje do životů dětí v nesnázích. Děkujeme všem, kteří balíčky připravili. Balíčky děti dostanou během Vánoc.

Zapojte se do Mikulášské nadílky 2023
30. října 2023 Středisko humanitární pomoci a rozvojové spolupráce

Zapojte se do Mikulášské nadílky 2023

Bombardování, ukrývání se ve sklepě, nejistota, stále více příbuzných a kamarádů, kteří se domů už nevrátí. To je realita, kterou více než rok a půl zažívá mnoho dětí na Ukrajině. Dvanáctiletý Jaroslav, který na frontě přišel o otce, by si přál, aby válka nikdy nezačala. Aby on, jeho rodina a všechny děti na Ukrajině mohly žít život v míru a bezpečí. Některá přání splnit bohužel nedokážeme…jiná ano. 

Mladí talentovaní Ukrajinci My/Oni
9. října 2023 Z domova

Mladí talentovaní Ukrajinci My/Oni

V prostorách parteru Národní technické knihovny proběhne od 9. do 29. října 2023 výstava fotografií pod názvem My/Oni. Fotografie vytvořili pod vedením MgA. Marka Malůška žáci Základní umělecké školy v Uherském hradišti. Výstava byla prodloužena do 31. prosince 2023

V odlehlých regionech na moldavském venkově moc podpory pro uprchlíky není, říká Valentina z Ukrajiny
9. října 2023 Humanitární pomoc a rozvojová spolupráce Charity ČR

V odlehlých regionech na moldavském venkově moc podpory pro uprchlíky není, říká Valentina z Ukrajiny

Válka na Ukrajině vyhnala z domovů miliony lidí. Sousední Moldavsko přijalo od začátku války více než 700 tisíc lidí a kolem 100 tisíc jich v zemi nadále zůstává. Útočiště na moldavském venkově našla také 37letá Valentina a její dvě dcery, kterým nabídli ubytování jejich příbuzní. Díky finanční pomoci od Charity dokázali pokrýt účty za energie a další životně důležité náklady.

Pomoc na míru: Diecézní charita Plzeň reaguje na aktuální potřeby ukrajinských uprchlíků
31. srpna 2023 Diecézní charita Plzeň

Pomoc na míru: Diecézní charita Plzeň reaguje na aktuální potřeby ukrajinských uprchlíků

Od počátku vojenského konfliktu na Ukrajině se Diecézní charita Plzeň zapojila do pomoci lidem prchajícím před válkou. Masivní výdej humanitární pomoci doplňovala od února 2022 Poradna pro cizince odborným sociálním poradenstvím, v němž navázala na svou pomoc cizincům z EU i třetích zemí poskytovanou už řadu let. Diecézní charita v podpoře uprchlíků nepolevuje a naslouchá jejich aktuálním potřebám. Proto byla pomoc těmto lidem už několikrát rozšířena a upravena „na míru“ jejich situaci v ČR.