V rámci sbírky Charita pro Ukrajinu rozmístíme kasičky po celém Česku
10. března 2022 Z domova

V rámci sbírky Charita pro Ukrajinu rozmístíme kasičky po celém Česku

Rozhodli jsme se rozšířit sbírku Charita pro Ukrajinu o osvědčenou metodu, která přísluší výhradně Tříkrálové sbírce. V následujících dnech umístíme válcové plastické pokladničky na veřejně dostupná místa. Budete je moci spatřit v obchodech, informačních centrech, na poštách nebo úřadech. 

Ukrajina_nalepka_80x120mm_tiskNaše kasičky poznáte podle polepu, který ponese název sbírky Charita pro Ukrajinu a logo Charity Česká republika. Plastové pokladničky budou opatřené razítkem místního obecního úřadu a dostupné pro veřejnost. Přispět do nich libovolnou částkou může každý, kdo prostrčí úzkým otvorem na vrchu pokladničky srolovanou bankovku či minci.

Charita Česká republika pomáhá obyvatelům zasaženým válkou prostřednictvím partnerské ukrajinské Charity. Ta obstarává lidem na Ukrajině základní potřeby, mezi které se řadí zejména jídlo, pití, přístřeší a psychologická podpora. Před několika dny jsme úspěšně vyslali na Ukrajinu také kamiony s materiální pomocí. Provozujeme také infolinku v ukrajinštině, která v Česku pomáhá obyvatelům Ukrajiny najít dostupnou pomoc.

Pro zájemce o umístění kasičky a všechny, kteří chtějí vypomoci s umístěním pokladniček:

Budeme rádi, když kontaktujete nejbližší Charitu v místě svého bydliště či zaměstnání, nebo diecézní koordinátory Tříkrálové sbírky, jejichž aktuální seznam naleznete na webu Tříkrálové sbírky.

 

Kam dál?