Varování pro dárce: Ověřte si číslo sbírkového účtu Charita pro Ukrajinu
9. března 2022 Z domova

Varování pro dárce: Ověřte si číslo sbírkového účtu Charita pro Ukrajinu

Charita Česká republika zaznamenala pokus o zfalšování sbírkového účtu Charita pro Ukrajinu. Na internetu se objevila výzva pomoci Ukrajině jménem Charity s nesprávným číslem účtu. Z tohoto důvodu jsme podali trestní oznámení na neznámého pachatele.

Prosíme všechny dárce, aby si ověřovali čísla sbírkových účtů a příslušné variabilní symboly na webových stránkách Charity Česká republika, případně telefonicky či mailem dle kontaktů uvedených na charitním webu.

Pomoci Ukrajině můžete prostřednictvím našeho sbírkového účtu 55660022/0800, variabilní symbol 104, vedeného u České spořitelny. 

Platba prostřednictvím Darujme.cz 

V případě, že nám darujete peníze přes portál Darujme.cz, po rozkliknutí tlačítka bankovním převodem se nelekejte odlišného čísla účtu (viz obrázek). Patří platební bráně webu Darujme.cz, která je převádí na náš sbírkový účet.  

Darujme.cz

Podpořte sbírku Charita pro Ukrajinu

Na pomoc lidem, postiženým válkou na Ukrajině, můžete přispět též přes QR kód, uvedený na webu, případně je možné pomoci také zasláním dárcovské SMS na číslo 87 777 ve tvaru: DMS CHARITASVET 30, DMS CHARITASVET 60 nebo DMS CHARITASVET 90.

Děkujeme, že pomáháte!