Kolik už jste přispěli na sbírku Charita pro Ukrajinu?
2. března 2022 Z domova

Kolik už jste přispěli na sbírku Charita pro Ukrajinu?

Charita Česká republika působí v rámci svých misí humanitární pomoci a rozvojové spolupráce na Ukrajině dlouhodobě. V zemi jsou velmi aktivní i některé regionální Charity z naší sítě, jako Arcidiecézní charita Olomouc, Diecézní charita ostravsko-opavská či Oblastní Charita Znojmo, řadu let úzce spolupracujeme také s Charitou Ukrajina, která má v zemi vlastní rozsáhlou síť lokálních poboček.

Zhruba od konce léta loňského roku jsme se připravovali na možnou eskalaci konfliktu, zejména na východní Ukrajině, a nutnost zajistit humanitární pomoc, zejména obstarat základní potřeby, jako jsou voda, potraviny, hygienické potřeby či přístřeší, ale i poskytnutí krizové psychologické pomoci. Jako jedna z prvních neziskových organizací jsme vyhlásili veřejnou sbírku Charita pro Ukrajinu, do které můžete přispívat prostřednictvím několika platebních metod. Výsledky sbírky průběžně aktualizujeme. 

Výše vybrané částky

158 204 257 Kč

Aktuální k 28. 10. 2022

Děkujeme za vaši podporu

Pokud byste rádi poskytli i materiální pomoc, tlumočení nebo nabízíte ubytování, nápomocné vám budou níže uvedené webové stránky, které byly speciálně vytvořené, aby propojily nabídky pomoci.