Do Sbírky potravin se zapojila řada místních Charit. Vybralo se 410 tun potravin a drogerie
22. listopadu 2021 Z domova

Do Sbírky potravin se zapojila řada místních Charit. Vybralo se 410 tun potravin a drogerie

V sobotu 20. listopadu proběhla Sbírka potravin, kde se vybralo celkem neuvěřitelných 410 tun potravin a drogerie. Podzimního kola Sbírky potravin se zúčastnila řada místních Charit. Jedna z nich, Charita Kralupy nad Vltavou, měla své stanoviště tradičně u vchodu do zdejšího hypermarketu Tesco. A lidé dávali charitním pracovníkům, označeným zelenými zástěrami s názvem akce, ze svého nákupu to, co by mohlo pomoci ostatním. 

Někdo jedno balené mýdlo, další pár balíků rýže a těstovin a starší manželé třeba velký nákupní koš naplněný balíky toaletních papírů a trvanlivými potravinami, přesně podle návodu nákupního seznamu, který rozdávali charitní pracovníci lidem při vstupu do velkoobchodu.

„Lidé byli neobyčejně štědří, a to i navzdory nedávnému citelnému zdražení potravin. Během akce nám lidé darovali 804 kg trvanlivých potravin a 674 kg hygienických potřeb,“ říká Lenka Müllerová z Charity Kralupy nad Vltavou. Při letošním jarním kole vybrali 977 kg potravin a 127,5 kg hygienických potřeb a drogerie.

„Potraviny a hygienické prostředky pomohou maminkám s dětmi v našem azylovém domě a dalším chudým lidem, kterým pomáháme zvládnout jejich těžkou životní situaci,“ upřesňuje Lenka Müllerová.  

  • Dostatek potravin chybí zejména lidem, kteří se nacházejí v exekuci. Pomoci jim může milostivé léto.
  • Chudobu nejhůře snášejí lidé bez domova. Jaké mají šance na návrat do běžného života nám v rozhovoru pověděl ředitel Azylového domu sv. Terezie.