Na vlně pomoci proti bezmoci: Pan Josef může lidem zase ulevovat od bolesti
24. června 2020 Koronakrize

Na vlně pomoci proti bezmoci: Pan Josef může lidem zase ulevovat od bolesti

Díky darům shromážděným na kontě Sbírky pro Česko: Na vlně pomoci proti bezmoci už dostali první lidé, kteří kvůli pandemii onemocnění covid-19 přišli o peníze nutné k zajištění základních životních potřeb, přímou finanční pomoc. Na Charitu Česká republika se obrátil i pan Josef, kterého kombinace ukončené neschopenky, dluhů a opatření proti šíření nákazy málem dostala do patové situace.

Pan Josef je profesionální masér. Už před nouzovým stavem vycházel s penězi jen tak tak, ale vždy se mu podařilo nějak to zvládnout. Kvůli nemoci se totiž dostal do dlouhodobé pracovní neschopnosti a zároveň musel splácet dluh. Těšil se, že až mu neschopenka skončí, bude zase pracovat jako dřív a postaví se na vlastní nohy. Jenže právě v té době přišla pandemie covid-19 a Josef se ze dne na den náhle ocitl v ještě složitější situaci.

Přestal totiž pobírat nemocenskou, což byl jeho jediný příjem, ovšem kvůli vládním opatřením proti šíření nákazy nemohl začít pracovat. Dluh však splácet musel, a tak mu rychle docházely skromné finanční rezervy. Už mu nezbývalo na nájem, a tak měl strach, že přijde o střechu nad hlavou.

Když se se svým problémem svěřil sociálnímu pracovníkovi v občanské poradně v Chebu, která spadá pod Diecézní charitu Plzeň, dozvěděl se o možnosti požádat o finanční podporu na úhradu nájmu ze Sbírky pro Česko: Na vlně pomoci proti bezmoci! Příspěvek Josefovi pomohl překlenout těžkou životní etapu, a tak je jisté, že v době uvolňování opatření už o něm uslyšíme zase jako o vyhledávaném masérovi, který se nejen umí sám poprat se životem, ale svýma rukama zase dokáže ulevovat od bolesti dalším lidem.

(připravili Petr Šimek a Ondřej Špendlíček z Diecézní charity Plzeň)