Děkujeme Daránkovi

Velké pokroky

Velké pokroky

Rodina Zuzky se obrátila na ranou péči Střediska na Sioně, když jejich holčice byly necelé tři roky. Dětský psychiatr jí diagnostikoval opožděný vývoj řeči a autismus. Objevilo se u ní problémové chování – válela se po zemi, nechtěla sama chodit, ubližovala si a na procházce utíkala.

Rodina souhlasila s intenzivnější spoluprací se Zuzkou. Společně absolvovali program Individuální práce s dítětem. Za tuto dobu udělala Zuzanka velké pokroky. Dokáže se lépe soustředit, začíná funkčně používat několik slov a přestala rozhazovat hračky.

Daránek pomohl nakoupit pomůcky, které Zuzance pomáhají v rozvoji dovedností a zlepšují jí kvalitu života.

Rozvíjení sociálních dovedností pomocí hry

Rozvíjení sociálních dovedností pomocí hry

Pro skupinku nejstarších dětí Střediska na Sioně je velmi přínosný Daránkův elektronický terč. Děti hra baví a učí se sociálním dovednostem. Dokáží lépe pracovat v týmu a podporovat se navzájem. Při výhře i prohře si také osvojují zvládání emoci. 

Středisko na Sioně provází rodiny dětí a mladých dospělých ve věku od dvou do šestadvaceti let s poruchami autistického spektra a některými dalšími specifickými potřebami. Rodinám poskytuje potřebné informace a podporu a společně hledají řešení v životně obtížných situacích.

Děkujeme Dáránkovi za to, že děti mohou hrát šipky a společně se při hře rozvíjet.

Speciální pomůcky pro rozvoj motoriky a komunikačních dovedností

Speciální pomůcky pro rozvoj motoriky a komunikačních dovedností

Niki je statečný kluk, který neměl jednoduchý start do života. Dlouhou dobu strávil v nemocnici, kde byl kvůli různým zdravotním komplikacím velmi omezený v pohybu. Pak se na něj přeci jen usmálo štěstí.

Nyní již žije v milující náhradní rodině, která mu pomáhá vše dohnat. Společně navštěvují Středisko na Sioně v Kutné Hoře, které jim poskytuje odbornou péči.

Díky speciálním rehabilitačním pomůckám může Niki rozvíjet jemnou motoriku a prostorové vnímání.

Výbava do školy

Výbava do školy

Lidem se může zdát koupě školní výbavy jako samozřejmost, ale sedmičlená rodina žijící ve vyloučené lokalitě si ji nemůže dovolit. Žije ze státní sociální podpory a do finančního rozpočtu přispívá otec rodiny jednorázovými příspěvky.

Rodina nemá žádné ušetřené finance, takže si ošacení a výbavu do školy nemohla dovolit. Daránek poskytl Kamilkovi, Melisce, Adriánovi a Dominičekovi plnohodnotné vybavení. 

Maminka početné rodiny Daránkovi za plnohodnotné vybavení dětí velmi děkuje. Dle jejích slovy je tato pomoc až k neuvěření.

Daránkovo auto pomáhá

Daránkovo auto pomáhá

Paní Ivana se svými třemi dětmi začala žít nový život poblíž Jindřichova Hradce. Doufá, že v novém prostředí snáze zapomene na všechno špatné, co jí v minulosti potkalo. Na péči o děti zůstala sama. 

Aby uspořila peníze, dochází s dětmi všude pěšky! Například i do Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Kompas, které Ivaniným dětem nabízí podporu při řešení problémů. Zorientovat se v nové situaci pomáhá rodině naše sociální pracovnice, která nyní za ní dojíždí novým automobilem.

Mohli jsme ho pořídit díky Daránkovi. Navíc se výrazně rozšířil okruh těch, kterým v okolí můžeme nabídnout své služby.

Sportem ku zdraví

Sportem ku zdraví

Většině dětí ze Střediska na Sioně velmi prospívá rozvoj pohybových dovedností. Zpevňují si svaly, posilují střed těla a zlepšují koordinaci. Z tohoto důvodu jsme jim s pomocí Daránka pořídili rotoped, který v našem středisku mohou každý týden využívat.

Středisko na Sioně provází rodiny dětí a mladých dospělých ve věku od dvou až do šestadvaceti let s poruchami autistického spektra a některými dalšími specifickými potřebami. 

Díky Daránkovi mají děti více pohybu. Děkujeme.

Novinky