Charita podpoří lidskoprávní festival Mnoho světů v Jilemnici
5. října 2021 Tiskové zprávy

Charita podpoří lidskoprávní festival Mnoho světů v Jilemnici

Osmý ročník festivalu proběhne 6.–10. října 2021 v Jilemnici. Charita Česká republika zprostředkovala dva filmy. Prvním je snímek „Bohu žel“ režiséra Saši Dlouhého, který se bude promítat na zahájení festivalu 6. 10. od 17:30. Film zobrazuje příběhy šesti uprchlíků, kteří žijí v České republice, a popisuje jejich problémy i radosti. Po promítání dokumentu proběhne panelová diskuse na téma nucená migrace. Této události se zúčastní režisér Saša Dlouhý, Jan Schroth ze Slovo 21 a migrační expertka Charity Česká republika Klára Boumová.

Druhý film, kterým Charita Česká republika festivalu přispěje, se jmenuje „Easy Lessons" od režisérky Dorotty Zurbó. Tento dokument sleduje příběh somálské dívky Kafii, která ve svých 15 letech uprchla ze své rodné země kvůli předem domluvenému sňatku. Její cílovou zemí se stalo Maďarsko, kde skončila v dětském domově. Po promítání proběhne diskuse, které se zúčastní samotná protagonistka dokumentu. Nyní 23letá Kafia přijede do Jilemnice vyprávět svůj silný příběh, kdy se ze somálské uprchlice stala světově uznávaná modelka.

Na festivalu bude mimo jiné k vidění také fotografická výstava Jindřicha Štreita s názvem „Jsme ze stejné planety“, která mapuje osudy lidí, kteří se narodili stovky a tisíce kilometrů od českých hranic, ale rozhodli se žít v Česku.

Program festivalu doprovodí již tradičně besedy, komentované procházky po Jilemnici a mnoho dalších zajímavých akcí.

Foto: Festival Mnoho světů v Jilemnici 

Kontakt pro média:

David Zítek
Charita Česká republika
+420 731 143 592

Petra Kalenská
Festival Mnoho světů v Jilemnici 
+420 775 608 257