Na pomoc Německu po ničivých povodních zřizujeme finanční sbírku
22. července 2021 Ze zahraničí

Na pomoc Německu po ničivých povodních zřizujeme finanční sbírku

My z Charity jsme v myšlenkách s našimi kolegy z Německa, kteří vytrvale pomáhají s odstraňováním následků mohutných záplav, které v minulém týdnu zasáhly západ země. Charita Německo pro nás dlouhodobě představuje velmi důležitého partnera. V minulosti nás finančně i materiálně podpořila, například při velkých povodních, a v 90. letech nám významně pomohla vybudovat strukturu po revoluci obnovovaných Charit. I díky ní jsme se dostali na vysoce profesionální úroveň, na které dnes jsme. Panuje mezi námi mnohaleté partnerství, kterého si velmi vážíme.   

I proto jsme se nyní rozhodli vypsat sbírku na pomoc Německu zasaženému přírodní katastrofou. „Jménem celé Charity Česká republika jsme zaslali dopis Charitě Německo, ve kterém jsme vyjádřili spoluúčast a nabídli jsme finanční pomoc,“ říká ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo.

Situace v Německu. Foto: Marijn Fidder/Caritas international

Mohutné záplavy zasáhly v průběhu minulého týdne zejména západní spolkové země Německa Severní Porýní-Vestfálsko a Porýní-Falc. Ničivý živel si doposud vyžádal 180 lidských životů, panují nicméně obavy, že počet obětí ještě vzroste. Zhruba 150 obyvatel se stále pohřešuje nebo je není možné kontaktovat. Situace v zemi je nadále velmi napjatá.

Pokud si přejete pomoci a záplavami postižené oblasti finančně podpořit, zřídili jsme pro tyto účely sbírkový účet. Jeho výtěžek poputuje naší partnerské organizaci v Německu, která na místě bezprostředně pomáhá. Děkujeme za vaši podporu a solidaritu!

Kolegové z německé Charity pomáhají přímo v místě katastrofy. Foto: Caritasverband Wuppertal/Solingen

SBÍRKOVÝ ÚČET PRO POMOC

55660022/0800 

VS 250 (Německo)QR PLATBA

QR platba