Pomoc po záplavách v Německu

Německo se vzpamatovává z mohutných záplav, které zasáhly především západní spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko a Porýní-Falc. Ničivý živel si dosud vyžádal 180 lidských životů. Situace v zemi je nadále nanejvýš napjatá.

Německo po povodních. Foto: Marijn Fidder/Caritas international

Rozvodněné řeky strhávaly domy a silnice, v některých místech byla přerušena dodávka elektřiny. Záchranáři evakuovali tisíce lidí, do postižených oblastí se museli dostávat na člunech nebo posílali záchranářské vrtulníky. Zhruba 150 obyvatel se ale stále pohřešuje nebo není možné je kontaktovat. 

Celým Českem před necelým měsícem silně rezonovala přírodní katastrofa na jihu Moravy, která vyvolala obrovskou vlnu solidarity. V Německu se nyní odehrává podobná situace. Vyjadřujeme naši solidaritu a upřímnou soustrast s Němci zasaženými touto tragickou událostí.

Charita Česká republika spolupracuje se sesterskou Charitou Německo, která je pro nás dlouhodobě důležitým partnerem. V minulosti nám německá Charita například poskytla masivní finanční i materiální pomoc při mimořádných událostech, které Česko zasáhly.

Sbírka na pomoc Německu

Přispět finančním darem na podporu záplavami postiženého Německa můžete prostřednictvím naší sbírky. Vaši pomoc v zasažených oblastech bude distribuovat sesterská Charita Německo. 

Kolegové z německé Charity pomáhají přímo v místě katastrofy. Foto: Caritasverband Wuppertal/Solingen

SBÍRKOVÝ ÚČET PRO POMOC

55660022/0800 

VS 250 (Německo)QR PLATBA

QR platba

Vaší podpory a solidarity si nesmírně vážíme!