Diecézní charita Brno bez ustání pomáhá na balkánské cestě
1. prosince 2015 Ze zahraničí

Diecézní charita Brno bez ustání pomáhá na balkánské cestě

Pracovníci Diecézní charity Brno se intenzivně zapojují do řešení migrační krize na Balkáně, k čemuž je pověřila Charita ČR. K zajištění hladkého chodu uprchlických táborů využívají pomocných rukou dobrovolníků, stejně jako materiální a humanitární pomoci shromážděné lidmi toužícími pomoci.

Během 22. října až 6. listopadu vyrazilo celkem 41 dobrovolníků do Slovinska. V následující fázi, tedy od 6. listopadu až do konce měsíce, vyjelo tamtéž 37 dobrovolníků, kterým již DCHB poskytla pojištění i smlouvy.  

Na Slovinsko mimo lidské putovala i pomoc materiální a humanitární. Do konce listopadu do země dorazilo celkem 12,2 tuny pomoci. Jeden z kamionů převážejících 18 palet konzervovaných rybiček, který na cestu vyrazil v pátek 27. listopadu, ještě do cíle nedorazil kvůli technické závadě. Potraviny snad doručí 5. prosince.

Diecézní charita Brno rovněž jednala s makedonskou Charitou o možnosti užší spolupráce v podobě materiální i humanitární pomoci a vysílání dobrovolníků do tábora Gevgelija u hranic Makedonie s Řeckem.

Pomoc uprchlíkům a migrantům na balkánské trase neustane ani v roce 2016 - Charita Brno totiž již plánuje další výjezdy.