U-držme se! Šest pražských městských částí se zapojilo do kampaně za udržitelný rozvoj
29. května 2017 Z domova

U-držme se! Šest pražských městských částí se zapojilo do kampaně za udržitelný rozvoj

V rámci projektu Udržitelná města a obce pro rozvoj vznikla kampaň U-držme se! se záměrem pomoci propagovat aktivity odpovědných městských částí, od kterých přišel také nápad ji společně uspořádat. Na ojedinělé akci se v rámci „odpovědných aktivit“ spojilo šest městských částí: Praha 4, 7, 8, 14, 20 a Praha Dolní Počernice.  

Kampaň představí jednu z cest rozvoje naší společnosti, která uvádí v soulad hospodářský, technický a společenský pokrok a zachování životního prostředí příštím generacím. Nabídne přednášky, diskuse, tvořivé dílny a smyslové zážitky pro malé i velké zájemce v šesti pražských městských částech. Všechny akce se konají v rámci Evropského týdne udržitelného rozvoje (ETUR), který probíhá v období 30. 5. – 5. 6. Letos proběhne již třetí ročník, kdy se do ETUR zapojuje Česká republika.

Akci koordinuje Charita ČR, která se dlouhodobě zabývá tématem udržitelného rozvoje v České republice i v rozvojových zemích.

Chronologický přehled akcí:

neděle 28. 5. – KoutEKO (Rodinný den Prahy 7, Výstaviště Holešovice)

V rámci Rodinného dne Prahy 7 budou připravena stanoviště organizací, které se zabývají globálními tématy.

úterý 30. 5.  – Udržitelný rozvoj Dolních Počernic (Svátek sousedů, prostory ÚMČ)

V rámci Svátku sousedů je připravena diskuse o několika možných rekonstrukcích v obci a jejich průběhu.

středa 31. 5. – Udržitelná architektura s Prahou 4 (Nuselská radnice, park Na Pankráci)

Dopolední přednáškový program v objektu historické radnice na téma „Udržitelná architektura se zaměřením na adaptaci budov, přírodní materiály, architekturu a zeleň“ začíná v 8:30 hodin. Od 14:00 si můžete v rámci workshopu v parku Na Pankráci vyzkoušet práci s nepálenou hlínou.

čtvrtek 1. 6. – Udržitelná domácnost v MČ Praha 20 (Chvalský zámek)

Seminář „Letem světem trvale udržitelnou domácností ze všech stran o tom, jak být šetrný ke svým dětem a současně k životnímu prostředí“ se koná od 9:00 do 11:00 v obřadní síni Chvalského zámku. Součástí semináře bude výroba pracího gelu, který si účastníci odnesou s sebou domů.

čtvrtek 1. 6. – Zodpovědná móda s Prahou 14 (Centrum Černý Most)

Interaktivní workshop pro školy vedený organizací Fashion Revolution, v jehož rámci se účastníci dozvědí, jaká je skutečná cesta jeansů na obchodní pult a co za ní stojí, než si kalhoty koupíme.

sobota 3. 6. – Včelí život a Recyklujme! (Dětský den, park Dolní Počernice)

V rámci Dětského dne představí včelař možnosti chovu včel a způsob odpovědné výroby medu. Jiný stánek bude věnován recyklaci odpadu.

pondělí 5. 6. – Udržitelně o Neudržitelné Palmovce (okolí stanice metra Palmovka na Praze 8)

Největší akce v rámci kampaně. V  první části představí architekti různé možnosti revitalizace Palmovky (okolí metra Palmovka, Libeňského mostu apod.). V rámci soutěže si místní školáci budou moci sami navrhnout tento prostor. Druhým křídlem akce budou stanoviště zaměřená na propagaci cílů udržitelného rozvoje a příbuzná témata.

Všechny akce jsou určeny pro veřejnost.


Plakátek ke stažení

Plakátek A4 ke stažení zde.