Tříkrálová sbírka se v lednu 2010 konala již podesáté
31. prosince 2009 Z domova

Tříkrálová sbírka se v lednu 2010 konala již podesáté

Počátkem ledna 2010 opět vyšli do ulic koledníci se zapečetěnými pokladničkami. Dobročinná akce Tříkrálová sbírka se v celostátním měřítku letos koná již podesáté. Podrobnosti naleznete na www.trikralovasbirka.cz. Aktuální výsledky TS 2010 naleznete zde.

Počátkem ledna 2010 opět vyšli do ulic koledníci se zapečetěnými pokladničkami. Dobročinná akce Tříkrálová sbírka se v celostátním měřítku konala již podesáté.

 

Více informací naleznete na zvláštních webových stránkách www.trikralovasbirka.cz.

 

Aktuální výsledky podle jednotlivých diecézí naleznete zde.

 

Tříkrálová sbírka 2010 se letos uskutečnila v prvních dvou týdnech měsíce ledna 2010. Koledování je vždy závislé na místních zvyklostech a také počtech skupinek, které bude mít místní Charita k dispozici.

 

Sbírku doprovodil také Tříkrálový koncert v Městském divadle Brno, který v neděli 3. ledna 2010 od 16 hodin v přímém přenosu odvysílala Česká televize na programu ČT1. Záznam koncertu naleznete zde.

 

Výtěžek Tříkrálové sbírky je tradičně určen především na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším jinak sociálně potřebným skupinám lidí a to zejména v regionech, kde se sbírka koná. Přibližně desetina výnosu sbírky je určena na humanitární pomoc do zahraničí.

 

O průběhu Tříkrálové sbírky 2010 informuje také internetový deník