Tříkrálová sbírka odstartovala průvodem a výstupem koledníků na Říp
4. ledna 2023 Z domova

Tříkrálová sbírka odstartovala průvodem a výstupem koledníků na Říp

23. tříkrálová sbírka odstartovala v celé zemi v neděli 1. ledna. V pražské arcidiecézi zahájila dvěma oblíbenými akcemi: výstupem koledníků na horu Říp a tříkrálovým průvodem ve městě Slané.

„Za slunečného počasí se tři králové vydali z obce Rovné směrem na horu Říp,“ informuje Marcela Lysáčková, ředitelka Charity Roudnice nad Labem. „Cestou potkával davy turistů a poutníků, převážně rodin s dětmi, ale i motorkáře, zemědělce na traktorech a sběratele veteránů, kteří si každoročně na Nový rok dávají sraz pod Řípem. Tři králové je zdravili a přáli jim všechno dobré v novém roce. V rotundě sv. Vojtěcha a Jiří na Řípu se zúčastnili bohoslužby slova, kterou vedl Mgr. Jan Horák z roudnické farnosti, který jim zároveň požehnal a slavnostně tak odstartoval letošní tradiční Tříkrálovou sbírku.“

Na hoře Říp – na Chatě na Řípu je od 1. ledna 2023 umístěná i stacionární kasička, kde mohou návštěvníci chaty přispět na Tříkrálovou sbírku až do 15. ledna 2023.

Ve Slaném se uskutečnil tříkrálový průvod v čele s třemi králi s koňským spřežením a kočárem. Tříkrálovým koledníkům požehnal generální vikář Mons. Jan Balík. Akce zakončená novoročním ohňostrojem přilákala množství návštěvníků. Za město Slaný popřál přítomným všechno dobré v novém roce starosta Martin Hrabánek.

Co je Tříkrálová sbírka?
Tříkrálová sbírka je největší dobročinnou sbírkovou akcí v České republice. Do její organizace a průběhu koledování se každoročně zapojí více než 70 tisíc dobrovolníků, kteří do kasiček vyberou desítky milionů korun (v roce 2022 to bylo přes 142 milionů korun, za celou dobu existence sbírky více než 1,5 miliardy korun). Vykoledované peníze pomohou statisícům lidí v nouzi prostřednictvím Charity Česká republika.

 

Tříkrálovou sbírku můžete podpořit online

CHCI PŘISPĚT

 

Pošlete jednorázovou nebo trvalou DMS ve tvaru

DMS KOLEDA 30 nebo DMS TRV KOLEDA 30
DMS KOLEDA 60 nebo DMS TRV KOLEDA 60
DMS KOLEDA 90 nebo DMS TRV KOLEDA 90   
DMS KOLEDA 190 nebo DMS TRV KOLEDA 190

Na číslo: 87 777