Sobotní koncert na ČT1 pomůže samoživitelkám
16. prosince 2020 Z domova

Sobotní koncert na ČT1 pomůže samoživitelkám

Vedle obvyklých čtyř adventních koncertů letos Česká televize odvysílá ještě pátý, mimořádný. Můžete ho sledovat v sobotu 19. prosince 2020 od 21.30 hodin na programu ČT1. Jeho výtěžek je určen na podporu rodičů – samoživitelů a Česká televize si pro něj vybrala Charitu jako svého partnera. Vybrané peníze tedy pomohou samoživitelkám a samoživitelům naším prostřednictvím. Během koncertu, jehož patronkami jsou reportérky ČT Lea Surovcová a Nora Fridrichová, uvidíte tři příběhy naši klientů a také rozhovory se sociální pracovnicí Romanou Karták a generálním sekretářem Charity Jakubem Líčkou.

Mimořádný koncert reaguje na letošní mimořádný rok. Pandemie změnila život každému. Nejvíce však její důsledky pociťují ti nejzranitelnější. Mezi ně patří i rodiče – samoživitelé. Někteří z nich přišli ze dne na den o práci. A často se dostávají do situace, kdy přemýšlejí, zda vydat peníze na jídlo, energie či nájem, protože na zaplacení všeho prostě nemají. Rezervy, pokud nějaké měli, vyčerpali na jaře. Teď se nedostává na zimní oblečení, léky nebo třeba brýle pro děti. A blíží se Vánoce. Proto se Česká televize a Charita České republiky rozhodly uspořádat mimořádný adventní koncert na podporu neúplných rodin. Během něj, ale i během celého prosince, můžete přispět svým darem, který poputuje přímo k rodině, která to nejvíc potřebuje.

Koncert byl vysílán z baziliky Nanebevzetí Panny Marie na pražském Strahově a moderovala jej Martina Vrbová Hynková a Jan Potměšil.  

Záznam v iarchivu ČT: Mimořádný Adventní koncert České televize(sobota 19. prosince 2020 od 21.30)

Sbírku pro samoživitele a samoživitelky mohou diváci podpořit několika různými způsoby.

 Zasláním dárcovské zprávy

na číslo 87 777

ve tvaru

DMS PRORODICE
30, 60 nebo 90

 

Převodem na sbírkový účet

44665522/0800 

VS 9161

 

foto Jakub Žák

Platbou přes on-line portál

 

CHCI PŘISPĚT

Ilustrační foto

Prostřednictvím call centra 

 

na číslo 274 868 877 

v průběhu samotného koncertu

Vybrané peníze budou z velké části použity na přímou pomoc rodinám samoživitelů, z menší části pak vylepší služby, které jim Charita poskytuje (vybavení v azylových domech, rychlejší internet pro distanční výuku dětí apod.).

Prostřednictvím Darujme.cz a prostřednictvím DMS diváci přispěli částkou 3,5 milionu Kč!
Děkujeme!

 

  • Příjemci pomoci projdou tzv. sociálním šetřením, obdobně jako při rozdělování pomoci se Sbírky pro Česko. Obracet se mohou na stejné kontakty.