Rekordní výtěžek z letošní Tříkrálové sbírky již pomáhá. Děkujeme!
2. června 2022 Z domova

Rekordní výtěžek z letošní Tříkrálové sbírky již pomáhá. Děkujeme!

Všechny příspěvky z Tříkrálové sbírky jsou nyní pečlivě sečteny a zkontrolovány. Dárci přispívali do kasiček rozmístěných na veřejných místech, online i prostřednictvím dárcovských SMS. Jejich solidarita nás ohromila. Darovali totiž rekordní částku ve výši 141 371 664 korun, za kterou velmi děkujeme!

V lednu proběhl 22. ročník Tříkrálové sbírky, který byl mimořádně úspěšný. Máme velikou radost, protože vybrané peníze od štědrých dárců pomohou dalším lidem, kteří se nachází v tížívých situacích.

„Výsledky Tříkrálové sbírky za rok 2022 jsou impozantní. V roce 2000, kdy se sbírka zrodila v olomoucké arcidiecézi, se podařilo vybrat osm a půl milionu korun. Z dobrého nápadu v regionu se v průběhu let stala nejen krásná tradice, ale také největší celostátní charitativní sbírková akce u nás. Děkuji nejen našim koledníkům, koordinátorům, organizátorům sbírky, ale také všem dalším, kteří se na jejím zdárném průběhu podíleli. Velké díky patří rovněž dárcům, kteří velkoryse přispěli na konkrétní projekty pomoci potřebným v jejich kraji, městě či obci. Je pro nás nesmírně povzbudivé vědět, že lidem není lhostejný osud strádajících, nemocných, osamělých, seniorů, handicapovaných, dětí z chudých rodin nebo i těch, kteří se ocitli na okraji společnosti,“ říká Lukáš Curylo, ředitel Charity Česká republika.

Jak peníze ze sbírky pomohou, případně již pomáhají?

Část financí z Tříkrálové sbírky již pomáhá napříč celým Českem. Přinášíme vám přehled několika záměrů a využití peněžních darů z Tříkrálové sbírky. 

  • Ve Dvoře Králové nad Labem věnují vykoledované peníze na podporu Centra Klubko pro pěstounské rodiny, v Jilemnici na zajištění provozu Mateřského centra Rodinka, v Přelouči na rekonstrukci a vybavení Jakub klubu pro děti a mládež.
  • Díky Tříkrálové sbírce se uživatelky klatovského charitního Domova sv. Zdislavy pro matky s dětmi v tísni dočkají nových protipožárních dveří do svých bytových jednotek.
  • Oblastní charita Nové Hrady u Skutče z části výnosu sbírky pořídí svozové auto pro imobilní klienty denního stacionáře a sociálně terapeutických dílen.
  • Poličská Charita z tříkrálových darů podpoří službu Otevřené dveře pro lidi s duševním onemocněním a vznik nového Centra duševního zdraví ve Svitavách.
  • Na Kutnohorsku, Jičínsku i v dalších regionech z tříkrálových darů podpoří dobrovolnické programy na pomoc nemocným, seniorům, handicapovaným a znevýhodněným dětem.

Zobrazit veškeré záměry a využití

Tříkrálová sbírka prošla modernizací

Tříkrálová sbírka má již letitou tradici. Od roku 2001 její popularita strmě stoupá, což se odráží i ve výši výtěžku, který je rok od roku vyšší. Finanční propad ovšem zažila během pandemie, kdy naši koledníci nemohli vyrazit do ulic. Od té doby si však sbírka prošla modernizací.

Graf TKS

„Využíváme nejnovější komunikační nástroje. Darovat lze nyní i online. Mnoho informací se dárci dozvědí na našich sociálních sítích. Hlavní poselství a milá tradice ale zůstávají: veselí koledníci přicházejí k našim dveřím, rozdávají radost a pohodu; ve svátečním čase nás obdarují tradičními cukříky, přinášejí požehnání domovům, svým smíchem i koledami pomáhají šířit dobrou náladu, a tím otevírat dveře i naše srdce. Za všechny, kterým Charita může díky sbírce pomoci, děkuji,” uvádí Gabriela Víšová.

Sbírka je otevřená celoročně. Přispívat můžete na účet 66008822/0800 u České spořitelny, variabilní symbol 777, a to bankovním převodem i online. Jednorázově nebo trvale lze sbírku podpořit zasláním dárcovské SMS na číslo 87 777 ve tvaru DMS KOLEDA 30, DMS KOLEDA 60 či DMS KOLEDA 90, DMS TRV KOLEDA 30, DMS TRV KOLEDA 60 či DMS TRV KOLEDA 90.