Požár zničil chráněné dílny v Ostravě-Koblově. Pomozte nám najít náhradní prostory a zachovat provoz
1. října 2020 Z domova

Požár zničil chráněné dílny v Ostravě-Koblově. Pomozte nám najít náhradní prostory a zachovat provoz

Požár vypukl v prostorách chráněné dílny v Koblově v neděli 27. září. Příčina se zatím vyšetřuje, ale pravděpodobně ho způsobila technická závada. Chráněná dílna teď hledá náhradní prostory, které by pomohly zachovat práci dvanácti zaměstnancům s hendikepem. 

„Požár vypukl v neděli 27. září a všiml si ho vrátný, který hlídá areál. Po dohašení na místo dohlížela do úterý policie a aktuálně čekáme na oficiální závěry vyšetřování a vyjádření pojišťovny,“ popisuje nešťastnou událost ředitel Charity Hrabyně František Horsák. „Podle předběžného vyšetřování požár způsobila technická závada. Oheň zlikvidoval téměř vše a my teď řešíme zejména to, abychom mohli pokračovat ve výrobě a lidé nepřišli o práci,“ doplnil ředitel hrabyňské Charity.

Jak nám můžete pomoci?

Hledáme náhradní prostory pro chráněné dílny. Pro dočasné fungování potřebujeme najít místo, kam by bylo možné přesunout výrobu do doby, než vše dáme do původního stavu.

Hledáme:

  • prostory pro dílny o rozloze asi 200 m2
  • místo: Ostrava
  • prostory by měly být bezbariérové (zaměstnáváme osoby s hendikepem)
  • součástí by měl být přístup pro nákladní auto (rampa)
  • součástí by měly být skladovací prostory
  • součástí by mělo být sociální zázemí (WC, kuchyňka, šatna)

Pokud můžete nabídnout pomoc, kontaktujte ředitele Charity Hrabyně:

František Horsák
tel. +420 731 625 640
e-mail: frantisek.horsak@hrabyne.charita.cz

Celkový chod chráněných dílen v Hrabyni je upraven podle zdravotního stavu zaměstnanců s ohledem na jejich možnosti, dovednosti a zdravotní omezení. Většina zaměstnanců se zdravotním postižením pracuje v technicko-montážní dílně v Ostravě-Koblově. Aktuálně je to dvanáctičlenný tým, který v dílnách montuje hračky, třídí elektroodpad a provádí další montážní práce, například pro automobilky.

Chráněné dílny umožňují zdravotně znevýhodněným, aby se zapojili do pracovního procesu. Zvyšuje se tím jejich šance na trhu práce a motivace hledat pracovní uplatnění i mimo chráněné prostředí.