Charita v Brně spustili květinovou plachtu solidarity
25. října 2010 Z domova

Charita v Brně spustili květinovou plachtu solidarity

Diecézní charita Brno dne 25. října 2010 v podvečer „odhalila“ 25 metrů dlouhou plachtu potištěnou přibližně 2500 vzkazů.

Charita z věže kostela sv. Jakuba spustila květinovou plachtu, kterou potiskli lidé se vzkazy solidarity

 

(BRNO) Diecézní charita Brno dne 25. října po dobu 25 minut „odhalila“ 25 metrů dlouhou plachtu potištěnou přibližně 2500 vzkazů a květinami, které lidé mohli otisknout a zanechat během výstavy Pro Váš úsměv na brněnském veletrhu Medical Fair.

 

Happening proběhl v 16.25 hod.

 

„Hlavní myšlenkou je ukázat symbolicky, čeho mohou dosáhnout lidé, když se spojí dohromady a jdou za společným cílem. Chceme upozornit, že Charita by byla bez podpory veřejnosti slabá a poslání pomoci lidem v nouzi by bylo nemyslitelné,“ vysvětlil ředitel DCHB Oldřich Haičman.

 

Diecézní charita Brno chce tímto také metaforicky informovat, že ročně poskytne sociální služby a zdravotní péči více než 25 tisícům lidí, kteří jsou na pomoc Charity odkázání. Dalších 15 tisíc lidí využívá pomoc DCHB jednorázově.

 

V Evropské unii žije více než 85 mil. lidí pod hranicí chudoby. V České republice se oficiálně vykazuje, že jde o 9% obyvatelstva.

 

„Dovolím si však tvrdit, že každá 4. až 5. rodina v ČR se v současné době potýká s vysokými dluhy a hrozí jí dluhová past. Což představuje odhadem 2,5 milionů obyvatel. Číslo 25 jsme proto nevybrali náhodou. Tato plachta je věnovaná i všem těmto lidem, aby věděli, že nejsou na své problémy sami,“ uzavřel Oldřich Haičman“

 

Akci podpořili: Havelka-kuchyne.cz a zubní lékařka MUDr. Jana Kolářová.

 

kbnxRYSSAnLo-UB797a-m~ia9hIjEQ57YnGoQNr,

tisková mluvčí Diecézní charity Brno