Charita tradičně představí své aktivity na letošním 22. ročníku velehradských oslav
2. července 2021 Z domova

Charita tradičně představí své aktivity na letošním 22. ročníku velehradských oslav

Ve dnech 4. a 5. července se na Velehrad vrací tradiční cyrilometodějské oslavy, kterých se každoročně účastní na 30 tisíc lidí. Letošní již 22. ročník proběhne stejně jako loni v omezeném režimu v rámci epidemiologických opatření. Hlavním tématem bude především poděkování všem lékařům a zdravotníkům v první linii, kteří bojují proti covidové pandemii a každodenně riskují svoje životy a zdraví. Na Dnech lidí dobré vůle také tradičně představí své aktivity Charita Česká republika a její jednotlivé složky.

Součástí velehradských oslav bude také připomenutí 170. výročí od narození zakladatele Charity na Moravě Antonína Cyrila Stojana a také 1100. výročí úmrtí sv. Ludmily, první české světice a patronky rodin. V neděli 4. července se mohou návštěvníci i diváci těšit na benefiční koncert, spojený s prezentací vzdělávacích a charitativních projektů, jehož přímý přenos bude možné sledovat ve 20.00 na ČT 2 a Českém rozhlase Radiožurnálu.

Během hudebního Večera lidí dobré vůle vystoupí také zpěvák David Deyl se svojí nejnovější písní Naděje se vrátí, která je středobodem stejnojmenné dobročinné akce Charity určené na pomoc rodinám zasaženým pandemií. Výtěžek z celého koncertu poputuje na Konto lidí dobré vůle. Na Velehradě bude rovněž možné přispět do sbírky na pomoc lidem zasaženým tornádem na jižní Moravě.

Více informací a podrobný program letošního ročníku Dnů lidí dobré vůle naleznete na webových stránkách www.velehrad.eu.

Foto: velehrad.eu