Charita podpoří festival Mnoho světů v Jilemnici, kam přijede i hlavní hrdinka jednoho z filmů
5. října 2021 Z domova

Charita podpoří festival Mnoho světů v Jilemnici, kam přijede i hlavní hrdinka jednoho z filmů

V obci Jilemnice proběhne 6.10. října 2021 osmý ročník filmového festivalu Mnoho světů. S úspěchem se setkává zejména u mladé generace. Charita Česká republika se rozhodla festival podpořit a zprostředkovat mu dva snímky. Akce se zúčastní i režisér Saša Dlouhý, Jan Schroth ze Slovo 21 a migrační expertka Charity Česká republika Klára Boumová.

První snímek s názvem „Bohu žel“ natočil režisér Saša Dlouhý. Zobrazuje radosti i strasti šesti uprchlíků žijících v České republice. Dokument se bude promítat při zahájení festivalu 6. října od 17.30 h. Po skončení následuje panelová diskuse na téma nucená migrace.

Druhý film s názvem „Easy Lessons“ z roku 2018 natočila mladá maďarská režisérka Dorottya Zurbó. Snímek pojednává o životě somálské dívky Kafii. Protagonistka utekla ze své rodné země do Maďarska kvůli domluvenému sňatku. Po projekci filmu se uskuteční diskuse, které se zúčastní samotná hrdinka příběhu. Odvypráví svůj životní příběh, jak se z uprchlice stala světově uznávanou modelkou.

Na akci se také objeví fotografická výstava Jindřicha Štreita s názvem „Jsme ze stejné planety“, která mapuje osudy lidí, kteří se narodili stovky a tisíce kilometrů od českých hranic, ale rozhodli se žít v Česku.

Součástí festivalu budou i besedy, komentované procházky po Jilemnici a další zajímavé akce.

Foto: Facebookový profil @mnohosvetujilemnice