Charita Česká republika spustila web Postní almužny v novém kabátě
2. března 2022 Z domova

Charita Česká republika spustila web Postní almužny v novém kabátě

O Popeleční středě (letos připadá na 2. března) začíná nové kolo duchovně formační akce Postní almužna. K jejímu zahájení spouštíme zcela nový web. Záměrem Postní almužny je propojit naše odříkání s milosrdenstvím, které můžeme prokázat svým bližním tím, že se zřekneme některých požitků a takto ušetřené peníze vložíme do pokladničky – postničky. Výtěžek pak po Velikonocích pomůže lidem v nouzi v dané farnosti ve spolupráci s místní Charitou.

Inovovaný web byl spuštěn na stávající adrese www.postnialmuzna.cz. Přináší informace, v čem je půst a odříkání dobré pro naši duši i tělo. Najdeme na něm například plné znění aktuálního poselství papeže Františka k postní době, ale také obdobná poselství za roky minulé.

Dozvíme se, co je to postnička, tedy papírová krabička, kam se ušetřené peníze během půstu postupně střádají. Jak si ji opatřit, anebo kam ji v bytě umístit, aby byla na očích a varovala před svody nestřídmosti (odborníci doporučují postavit ji v blízkosti ledničky).

Letošní postní doba má ještě jednu důležitou prioritu. Čeští a moravští biskupové jednoznačně odsoudili ruskou agresi na Ukrajině, připojili se k výzvě papeže Františka a vyzývají věřící, aby v den Popeleční středy nabídli své posty a modlitby za Ukrajinu.

Kam dál?