Charita bude nadále poskytovat pomoc chudým osobám v rámci programu FEAD
20. února 2017 Z domova

Charita bude nadále poskytovat pomoc chudým osobám v rámci programu FEAD

Lidé v nouzi budou od března 2017 opět zdarma dostávat potraviny a další základní potřeby. A to díky operačnímu programu Ministerstva práce a sociálních věcí financovanému z Fondu evropské pomoci nejchudším osobám (FEAD) „Potravinová a materiální pomoc nejchudším osobám II“. Tento program č. II je vlastně pokračováním právě končícího programu č. I. Pomoc  pro sociálně slabé bude distribuována jednotlivými místními Charitami, které pomohou také odbornou radou.

Potravinová a materiální pomoc je určena nejchudším, kteří zdarma obdrží pro sebe či svoji rodinu potraviny a hygienické potřeby, např. konzervy, těstoviny, sušené mléko, olej, mýdlo, šampón, prášek na praní, pleny, dámskou hygienu, vlhčené ubrousky a holicí strojek. Nově bude k dispozici i určitý sortiment textilních výrobků a domácích potřeb.

Pomoc bude k vyzvednutí na výdejních místech jednotlivých Charit až do září 2018 vesměs tam, kde potřebným v nouzi už pomáhají – zejména v azylových domech, kontaktních a nízkoprahových centrech atd. S potravinovou a materiální pomocí Charity nabídnou také poradenskou pomoc při řešení obtížných situací. 

Program Ministerstva práce a sociálních věcí je financovaný z Fondu evropské pomoci nejchudším osobám (FEAD - Fund for European Aid to the most Deprived). Pomoc bude po celé ČR distribuována především prostřednictvím neziskových organizací.

Plakát A3 ke stažení zde.
 
Zájemci o potravinovou a materiální pomoc nechť se obrátí na nejbližší místní Charitu.