Tříkrálový koncert se vydařil a sbírka pokračuje online
13. ledna 2021 Z domova

Tříkrálový koncert se vydařil a sbírka pokračuje online

Částku 2 163 861 Kč poslali během Tříkrálového koncertu diváci pomocí dárcovských SMS. Tradiční Tříkrálový koncert, který je poděkováním koledníkům, partnerům i všem dárcům a příznivcům odvysílala Česká televize v neděli 10. ledna večer. Tříkrálová sbírka však stále pokračuje – v online prostoru i prostřednictvím „statických pokladniček“. Pandemie nemoci covid-19 a související přijatá opatření letos nedovolují koledníkům vyjít do ulic. To však vede k hledání nových cest, jak sbírku lidem připomenout.

Nedělní Tříkrálový koncert  na ČT1 přinesl živá hudební vystoupení Michala Hrůzy, Leony Machálkové a Pokáče a také reportáže o tom, jak peníze z Tříkrálové sbírky pomáhají. Koncert byl poprvé ve své historii vysílán bez  publika složeného z dětských koledníků.

Koledníci i místní koordinátoři sbírky však hledají způsob, jak přinést do domácností po celé České republice požehnání a neohrozit přitom zdraví lidí, kteří do sbírky – mnohdy již pravidelně – přispívají. Aby o koledu nikdo nepřišel, i kdyby ji zažil jen v online prostoru. Na stránkách www.trikralovasbirka.cz je tak připraveno video se zpívajícími koledníky, požehnání od Mons. Josefa Suchára, faráře a koledníka z Neratova a je zde také několik možností, jak do sbírky přispět.

Tříkrálová sbírka žije také na sociálních sítích. A podle hesla „Když nemůže pokladnička k vám, můžete vy k pokladničce“ aneb „Každý z nás je koledníkem“ vznikla řada příspěvků. Příkladem za všechny budiž spot na Facebookovém profilu poslance Mariana Jurečky.

Místo zpívajících koledníků statické pokladničky

Tříkrálová sbírka však i přes nutná omezení pokračuje i v terénu. Místní Charity v těchto dnech vhazují lidem do schránek letáčky s informací, kde jsou umístěny nejbližší statické pokladničky. Ty jsou k dispozici zejména na místních Charitách, v některých obchodech, na městských a obecních úřadech a také v kostelech.

„Osobní setkávání je samozřejmě jedním z pilířů sbírky a jen velmi neradi o něj přicházíme. Zpřísněná opatření nám však nedovolují koledování ve skupinkách v ulicích uskutečnit,“ říká hlavní koordinátorka Gabriela Víšová. „Zákaz vycházení, kdy přes 70 tisíc dobrovolných koledníků musí zůstat doma, způsobí nepochybně velký výpadek,“ pokračuje Gabriela Víšová. Mnohé obecní úřady se ale samy hlásí a umisťují pokladničky ve svých prostorách.   

Sbírku můžete podpořit několika různými způsoby

 

Zasláním jednorázové nebo trvalé DMS

na číslo 87 777

ve tvaru

DMS KOLEDA 30, 60 nebo 90 
DMS TRV KOLEDA 30, 60 nebo 90

 

Platbou přes on-line pokladničku

 

CHCI PŘISPĚT

Na webu www.trikralovasbirka.cz bude tato aplikace otevřena do 30. dubna

Tříkrálová Sbírka 2021

Převodem na sbírkový účet

 

66008822/0800 

VS 777

Sbírka je otevřená celoročně

Z celého srdce děkujeme vám všem, kteří i v těchto časech myslíte na ostatní!