Tříkrálový koncert 2022 vynesl překvapivou částku Zobrazit fotogalerii
10. ledna 2022 Z domova

Tříkrálový koncert 2022 vynesl překvapivou částku

V neděli 9. ledna proběhl patnáctý ročník Tříkrálového koncertu v přímém přenosu na ČT1, který tradičně doprovází Tříkrálovou sbírku. Letos diváci poslali 1 069 044 korun, za které mockrát děkujeme! Výtěžek pomůže lidem v nouzi.

Tříkrálový koncert letos sledovalo 279 tisíc dospělých diváků a 8 tisíc dětí do 14 let. Pořadem provázela oblíbená moderátorská dvojice Jan Čenský a Martina Kociánová. Program Tříkrálového koncertu byl nabitý písničkami, které střídaly reportáže z Charity Valašské Meziříčí a Charity Nový Hrozenkov.

Překvapivou novinku letošního roku představovali herci Jakub Uličník a Michal Isteník, kteří moderovali Tříkrálový koncert ze zákulisí. Zavedli diváky do zkušebny, kde se na vystoupení připravovala Lenka Nová spolu s Petrem Maláskem a Josefem Štěpánkem. Herci rovněž navštívili Městské divadlo Brno, kde oba působí. 

Na koncertě vystoupili celkem tři interpreti. Každý z nich zahrál dvě skladby. První píseň zazněla od Petra Bendeho, který se také v jedné z dalších reportáží společně s dětskými tanečníky ze souboru Ondrášek vydal navštívit obyvatele jihomoravských obcí zasažených tornádem a zazpíval jim. Ve studiu vystoupila i Lenka Nová spolu s Petrem Maláskem a Josefem Štěpánkem. Závěr patřil kapele Tata Bojs. Tříkrálovým koncertem však sbírka nekončí. Koledníkům můžete přispívat i nadále, až do poloviny ledna, stejně tak do statických kasiček nebo online na webu Tříkrálové sbírky po celý rok.

Partnerem Tříkrálového koncertu je statutární město Brno.

Foto: Richard Bouda

Děkujeme za vaši podporu