Podzimní Sbírka potravin proběhne ve všech regionech
20. listopadu 2020 Z domova

Podzimní Sbírka potravin proběhne ve všech regionech

Zakoupením trvanlivých potravin anebo drogistického zboží je možné přispět lidem a rodinám v nouzi. Celostátní akce Sbírka potravin se koná ve vybraných prodejnách obchodních řetězců v sobotu 21. listopadu od 8 do 18 hodin. Pomoci je možné také jako dobrovolník anebo z pohodlí svého domova. Kvůli zrušenému jarnímu kolu Sbírky potravin se zásoby ve skladech potravinových bank dostaly na kritické minimum, ale počet lidí, kteří její pomoc potřebují, naopak stoupl.

Vybrané potraviny a drogerie putuje prostřednictvím regionálních potravinových bank přímo do více než 600 odběratelských neziskových organizací, které pomáhají například opuštěným seniorům, matkám samoživitelkám, rodinám v krizi, lidem bez domova či lidem s psychickým a tělesným postižením.

Partnery sbírky jsou organizace: Charita Česká republika, NADĚJE, Armáda spásy a Slezská diakonie.

Nakoupit můžete v prodejnách obchodních řetězců: Albert, Billa, dm drogerie markt, Globus, Kaufland, Lidl, Makro, Penny, Rossman, Tesco a v online obchodech Rohlik.cz a iTesco. Najděte si na mapě nejbližší obchod, ke svému nákupu přidejte trvanlivé potraviny či drogerii a za pokladnami je předejte dobrovolníkům. Ale pomoci můžete i z pohodlí svého domova nákupem online.

  • Zapojené obchody naleznete také v aplikaci FandiMat

Za prvních 10 měsíců roku 2020 obchodní řetězce vysbíraly nebo darovaly dohromady už přibližně stejný objem potravin jako za celý rok 2019, a to bezmála 5 000 tun. Z celkového objemu darů prvních deseti měsíců tohoto roku by bylo možné připravit až 10 milionů porcí jídla. Potraviny a drogerie se k lidem v nouzi dostanou prostřednictvím více než 600 neziskových organizací. Cesta darovaných potravin je krátká. Darující pomáhá přímo ve svém regionu.

Sbírka potravin 21. 11. 2020