Podzimní Sbírka potravin brzy začne, připojte se k ní i vy
15. listopadu 2021 Z domova

Podzimní Sbírka potravin brzy začne, připojte se k ní i vy

V sobotu 20. listopadu 2021 se koná podzimní Sbírka potravin. Proběhne v několika stovkách prodejen napříč celou Českou republikou. Zapojí se do ní také některé e-shopy, takže pomoci mohou i ti z vás, kteří nakupují potraviny výhradně online.

Cílem celonárodní charitativní akce je možnost projevit solidaritu s lidmi, kterým nezbývá dostatek financí na pokrytí základních potřeb. Darované potraviny pro ně budou velkou pomocí. Nejvíce ji ocení zejména rodiče samoživitelé, senioři, lidé bez přístřeší nebo také s tělesným či mentálním handicapem.

Sbírka potravin probíhá ve všech krajích České republiky a organizují ji potravinové banky. Charita Česká republika je oficiálním partnerem této sbírky, které se v regionech tradičně účastní řada oblastních Charit. Stačí, když se vydáte do supermarketu a do svého košíku přihodíte několik trvanlivých potravin či drogerie navíc. Nákup zaplatíte a za pokladnou zboží, které chcete darovat, vložíte do vozíků s označením Sbírka potravin. K dispozici budou pracovníci Charity, na které se můžete obrátit s jakýmkoliv dotazem. Inspirujte se níže přiloženým nákupním seznamem.

Nákupní seznam