25. ledna 2020 Z domova

Výtěžek jubilejní Tříkrálové sbírky je už teď rekordní!

Pro letošek je dokoledováno – na obecních a městských úřadech probíhá rozpečeťování pokladniček a sčítání jejich obsahu. Ukázalo se, že koledníci se opravdu činili a lidé byli více než štědří. Ačkoli zbývá přičíst peníze vhozené do posledních neotevřených kasiček, dílčí získaná suma už nyní překročila o několik milionů korun výnos z loňského roku, a to se výsledná částka ještě zvýší!

„Celkové výsledky koledy budeme znát na přelomu ledna a února,“ odhaduje hlavní koordinátorka Tříkrálové sbírky Gabriela Víšová. Výnos včetně započtení částky za zaslané dárcovské SMS a přímých darů na účet pak bude znám až na začátku května, ovšem s vysokou pravděpodobností letošní sbírka překročí loňské výsledky. Celková suma přitom stoupá každoročně – od zhruba 8 milionů v roce 2000 přes více než desetinásobek, tedy 88 milionů, v roce 2014 – až k loňským rekordním 122 milionům korun.

„Je to dobrá zpráva i o štědrosti dárců,“ říká Lukáš Curylo, ředitel Charity Česká republika. „Díky dobrému výnosu můžeme více a lépe pomáhat lidem, kteří se ocitli v nouzi a v komplikovaných životních situacích, a z toho poplyne užitek pro celou společnost. Děkuji všem, kdo se do sbírky zapojili – dětským koledníkům, dobrovolníkům, koordinátorům i každému, kdo Tříkrálovou sbírku podpořil. Ať už svým nasazením či finančním darem,“ dodává Lukáš Curylo.

Tříkrálová sbírka, která letos proběhla už podvacáté, je otevřená celoročně – přispívat lze na účet na účet 66008822/0800 u České spořitelny, variabilní symbol 777, a to bankovním převodem i kartou on-line. Jednorázově i trvale je možné sbírku podpořit zasláním dárcovské SMS na číslo 87 777 ve tvaru DMS KOLEDA 30, DMS KOLEDA 60 či DMS KOLEDA 90, DMS TRV KOLEDA 30, DMS TRV KOLEDA 60 či DMS TRV KOLEDA 90.

CHCI PŘISPĚT