Charity se zapojí do Sbírky potravin. Pomozte i vy v sobotu 24. dubna
23. dubna 2021 Z domova

Charity se zapojí do Sbírky potravin. Pomozte i vy v sobotu 24. dubna

Sbírka potravin je dnem solidarity, při kterém může každý pomoci darem trvanlivých potravin a drogerie. Jarní kolo Sbírky potravin se uskuteční v sobotu 24. dubna. Toho dne od 8 do 18 hodin mohou lidé věnovat trvanlivé potraviny nebo drogistické zboží ve více než osmi stech obchodech po celé České republice. Výtěžek sbírky pomůže chudým rodinám a jednotlivcům. Často se jedná o matky samoživitelky, osamělé seniory či rodiny v krizi. Již více než rok trvající koronavirová krize způsobila výrazný nárůst počtu lidí, kteří se ocitli v tíživé životní situaci.

Charita Česká republika je dlouholetým partnerem sbírky. Do akce se zapojuje řada organizací celostátní charitní sítě. Některé místní Charity sbírají potraviny a zboží přímo pro vlastní azylové domy pro matky s dětmi v tísni či pro poradny.

Darovat můžete i online

Již od 19. dubna po dobu 14 dnů lze darovat také prostřednictvím online nákupu. V partnerských online obchodech můžete nakoupit trvanlivé potraviny a drogerii, které poté poputují do regionálních potravinových bank. 

Sbírka potravin se od roku 2019 koná dvakrát ročně, loni však bylo jarní kolo kvůli koronavirové epidemii zrušeno. Loňské podzimní kolo se naopak stalo rekordním, když i přes krizovou epidemickou situaci lidé vyslyšeli volání o pomoc a naplnili sklady potravinových bank celkem 713 tunami zboží.

Sbírka potravin

Sbírky potravin je organizována ve všech krajích potravinovými bankami a Českou federací potravinových bank ve spolupráci se Svazem obchodu a cestovního ruchu a Asociací společenské odpovědnosti, se sociálními partnery Charita Česká republika, Armáda spásy, NADĚJE a Slezská diakonie a obchodními řetězci Albert, Billa, dm drogerie markt, Globus, Kaufland, Lidl, MAKRO, Penny Market, ROSSMANN, Tesco, Rohlik.cz a Košík.cz. Hlavním přepravním partnerem je Raben Logistics Czech.

Informace o možnostech darování potravin, seznam zboží, které můžete nakoupit a mapa obchodů, kde lze do Sbírky potravin osobně přispět naleznete na stránkách: www.sbirkapotravin.cz.

Foto: www.sbirkapotravin.cz