Blíží se jarní kolo Sbírky potravin. Připojit se může každý
16. dubna 2022 Z domova

Blíží se jarní kolo Sbírky potravin. Připojit se může každý

V sobotu 23. dubna 2022 se koná jarní Sbírka potravin, kterou organizují potravinové banky. Zapojí se do ní stovky prodejen a také online obchody. Celonárodní charitativní akce pomůže lidem, kterým nezbývá dostatečné množství financí na pokrytí základních potřeb. Připojit se ke Sbírce potravin můžete i vy.

Darovat potraviny či drogerii potřebným je jednoduché. Vydejte se do nejbližšího supermarketu, kde bude Sbírka potravin probíhat. Najít ho můžete na mapě webu Sbírka potravin. Do svého nákupního košíku přihodíte několik trvanlivých potravin a drogerii navíc. S nákupem dojdete k pokladně a za ní zaplacené zboží, které plánujete darovat, vložíte do vozíků s označením Sbírka potravin. Pokud byste si nevěděli rady, na místě budou k dispozici dobrovolníci, na které se můžete obrátit.

Regionální potravinové banky vybrané zboží předají do odběratelských neziskových organizací. Část toho si převezmeme i my a dodáme je skrze lokální Charity potřebným. Zboží pomůže zejména rodičům samoživitelům, seniorům, nemocným nebo lidem s postižením. Níže přikládáme doporučený nákupní seznam trvanlivých potravin a drogerie, které poptáváme.

Seznam potravin

Seznam drogerie

Na podzim loňského roku se do Sbírky potravin zapojilo rekordních 1 318 prodejen. Vybralo se neuvěřitelných 357 tun potravin a 53 tun drogerie a hygienických potřeb. Šlo o druhý největší úspěch v historii sbírky.

  • Válka na Ukrajině stále neskončila a naše pomoc pokračuje. Podpořte sbírku Charita pro Ukrajinu.
  • Pomáháme lidem, kteří k nám uprchli z Ukrajiny. Více o konkrétní pomoci se můžete dozvědět na našem novém webu.