Šance pro každého

Nechceme lidi zachraňovat, ale vytvořit všem takové podmínky, aby měli šanci zapojit se do běžného života. Věříme, že šanci si zaslouží každý.

Příběhy z Charit

Lidé bez domova mě naučili trpělivosti

Lidé bez domova mě naučili trpělivosti

Petr Šimon pracuje jako vedoucí služeb pro lidi bez domova Diecézní charity Brno. Přiznává, že zpočátku musel překonávat předsudky, nakonec ale poznal, že je i možné dostat člověka z ulice ze dna společnosti do vlastního bytu a zpět do normálního života.

ČÍST DÁLE

Výzvy od Boha se neodmítají

Výzvy od Boha se neodmítají

Jaroslav František Žák překonal v životě těžké období, aby pak pomohl zakládat centra pro uživatele drog v Třebíči, Blansku či Jihlavě. Byl u rozjezdu primární prevence, kontaktních center i probačních programů. Dnes pracuje jako vedoucí Střediska sv. Vincenta a sv. Josefa Oblastní charity Třebíč.

ČÍST DÁLE

Pomocná ruka pro každého

Věříme, že každý člověk má dostat šanci na normální život, a proto nikoho nesoudíme. Lidé bez domova, z vyloučených lokalit, lidé obtížně zaměstnatelní kvůli postižení nebo vyššímu věku, vězni po návratu z vězení, lidé mentálně, fyzicky a sociálně hendikepovaní, oběti domácího násilí, bojovníci se závislostí, cizinci žijící v Česku, osamělí senioři nebo lidé, kteří propadli současným státním sociálním systémem. Těm všem jsme připravení podat pomocnou ruku v našich poradnách, aktivizačních službách, pobytových zařízeních, terénních a probačních programech, centrech prevence ad. Prolistujte si široké spektrum služeb pro znevýhodněné osoby v charitním adresáři.