Jistota a bezpečí pro děti i rodiče

Rodinám, zvlášť maminkám s malými dětmi, které přijdou o bezpečné útočiště, dokážeme nabídnou šanci na nový start. Maminky u nás načerpají sílu i dovednosti k tomu se osamostatnit a děti zažijí bezstarostné dětství. Žádné dítě pro nás není cizí, všechny jsou naše. 

Příběhy z Charit

Těší mě důvěra klientů

Těší mě důvěra klientů

Paní Kristýna chtěla pomáhat už od dětství. Zprvu zvířatům a pak lidem. Dnes má jako sociální pracovnice v jedné z poraden Charity Olomouc na starost rodiny v tíživé sociální situaci. „Lidem můžeme nabídnout skutečně bezpečný přístav,“ říká o své práci. Přečtěte si, jakých dalších věcí si na ní cení. 

ČÍST DÁLE

Maminky bojovnice

Maminky bojovnice

Nemají zázemí v rodině ani oporu v partnerovi. Často si projdou psychickým i fyzickým týráním a střechu nad hlavou nakonec poskytne Charita. Díky ní se pak naučí samy fungovat, získají práci i samostatné bydlení pro sebe a děti. Mají hodně společného, ale jejich osudy jsou jedinečné. Přečtěte si silné příběhy maminek z Charity Valašské Meziříčí.  

ČÍST DÁLE

Naše maminky i naše děti

Rodinám v tísni nabízíme pomoc především v azylových domech. Maminky u nás najdou nejen střechu nad hlavou, ale učíme je i základním návykům, které jim chybí z rodiny, radíme s administrativou a podporujeme jejich sebevědomí. Rodiny v tísni se mohou obracet na naše sociální poradny, kde s nimi probíráme, na jakou podporu mají nárok a kde ji získat. Poskytujeme krizové poradenství i rodinám, které mají problém s domácím násilím. Pomáháme například i s návratem dětí do péče a poskytujeme podporu pěstounům. Rodinám s hendikepovanými dětmi ulevíme díky odlehčovacím službám. Domácnosti, které se ocitly v tísni, u nás najdou i materiální podporu mohou přijít pro potraviny, oblečení i vybavení bytu. Prolistujte si široké spektrum charitních služeb pro rodiny v tísni v charitním adresáři.

CHARITNÍ SLUŽBY PRO RODINY S DĚTMI