Důstojné stáří s Charitou

Přejeme si důstojné stáří pro všechny. Seninorům pomáháme a asistujeme 365 dní v roce v charitních domovech i jejich domácnostech –⁠ od městských bytů až do poslední chaloupky. 

Příběhy z Charit

Ze sklářky pečovatelkou

Ze sklářky pečovatelkou

Marcela je pečovatelkou Charity Nový Hrozenkov. Starousedlíkům na horských samotách umí rozdávat radost a svou práci, stejně jako ostatní členové týmu, dělá vstřícně a obětavě. Občas ale musí ukázat i pevné nervy a sílu. Pokud chcete vědět, s jakými situacemi se potýká, čtěte více.

Číst dále

Paní Marii jsme v tom nenechali

Paní Marii jsme v tom nenechali

Paní Marie žila se svým pejskem v příšerných podmínkách, než se jí ujala Charita Svitavy. Charitní pečovatelky jí věnovaly mnoho péče nad rámec svých povinností. Postupně si získaly důvěru staré paní, která je dnes má velmi ráda. Přečtěte si příběh charitního dobra. 

Číst dále

Naši senioři

V charitních zařízeních usilujeme o to, aby se tu každý cítil jako doma, v aktivizačních službách zapojujeme seniory do společenského dění, v odlehčovacích službách ulevíme pečujícím rodinám, naše asistenční služby pomáhají seniorům překonávat každodenní výzvy, charitní sestřičky a pečovatelky cestují za svými klienty domů i několikrát denně, aby mohl každý co nejdéle zůstat doma, kde je zvyklý a kde je mu dobře. Prolistujte si široké spektrum charitních služeb pro seniory v celostátním adresáři.  

Charitní služby pro seniory