Charita otevřela asistenční infolinku v ukrajinském jazyce

Charita otevřela asistenční infolinku v ukrajinském jazyce

Začátkem července zahájila provoz infolinka pro cizince z Ukrajiny, kteří se ocitli ve složité situaci a potřebují spolehlivé informace ve své mateřštině, aby mohli své záležitosti řešit. Charita Česká republika tímto rozšířila stávající nabídku pro občany z Mongolska a Vietnamu. Nabízená služba je bezplatná, volající platí pouze cenu hovoru dle tarifu svého operátora.

Charita ČR poskytuje zcela unikátní službu Asistenční infolinka, která je v současné době dostupná ve vietnamském, mongolském a ukrajinském jazyce.

V určených časech je možné anonymně a  bezplatně telefonicky či emailem kontaktovat operátory z jakéhokoli místa v ČR. Ti vyhledají a odkáží na návazné služby, předají žádaný kontakt, či sami zodpoví široké spektrum dotazů, týkajících se života cizinců v ČR. Mimo konkrétních informací poskytují volajícím i podporu v těžkých životních situacích vyžadujících psycho-sociální pomoc.

Velmi si vážíme důvěry a otevřenosti našich klientů a těší nás, že touto potřebnou službou přispíváme ke zkvalitnění jejich života v České republice.

Služby jsou poskytovány anonymně. Ukrajinská linka je v provozu třikrát týdně - v pondělí, ve středu a v pátek od 9 do 12 hodin a od 14 do 17 hodin.

Projekt asistenční infolinky je primárně určen občanům Mongolska, Ukrajiny a Vietnamu, ale i všem ostatním, kteří s Mongoly, Ukrajinci a Vietnamci žijícími u nás přicházejí do styku. Na linku se mohou obrátit i české instituce, které využijí asistenci nebo tlumočení při kontaktu s občany Mongolska, Ukrajiny a Vietnamu.
Logo_MVCR

 

 

 

Projekt je spolufinancován Ministerstvem vnitra ČR v rámci programu „Integrace cizinců 2018“.

Tříkrálová sbírka 2019

Tříkrálová sbírka

Aktuální výtěžek
119 184 358 Kč

100,0%

Rozpečetěno pokladniček

Chci přispět

Zobrazit podrobné výsledky z celé ČR

 
 
 

Napište nám!

DotazNenašli jste na webu potřebné informace?
Máte pro nás vzkaz?

Napište nám!