Vojenský fond solidarity vyhlásil sbírku na pomoc rodinám tří padlých vojáků

Čest jejich památce

Vojenský fond solidarity vyhlásil mimořádnou finanční sbírku ve prospěch rodin vojáků rotného Martina Marcina, desátníka Kamila Beneše a desátníka Patrika Štěpánka, kteří zahynuli v neděli 5. srpna 2018 při útoku sebevražedného atentátníka v Afghánistánu. Přispět lze na účet nebo formou DMS, a to do 31. srpna 2018.   

Charita Česká republika asistovala Armádě ČR při založení Vojenského fondu solidarity v reakci na úmrtí pětice vojáků v Afghánistánu v roce 2014.  Dohoda o vzniku Vojenského fondu solidarity byla podepsána v pondělí 9. března 2015 v pražském Arcibiskupském paláci.

Cílem Vojenského fondu solidarity je pomáhat vojákům z povolání, jejich rodinám nebo pozůstalým, kteří se ocitli v tísni, ať už ze zdravotních či sociálních důvodů nebo dopadem životních katastrof, a to v situacích jen obtížně řešitelných standardními prostředky a postupy.

Ve Vojenském fondu solidarity se shromažďují finanční dary z veřejné sbírky Charity Česká republika:

číslo účtu 44665522/0800variabilní symbol 918.

Přispět lze též formou dárcovské SMS na číslo 87777 ve tvaru

DMS VFS 30
DMS VFS 60
DMS VFS 90

Od 6. do 31. srpna 2018 budou dary určeny pozůstalým rotného Martina Marcina, desátníka Kamila Beneše a desátníka Patrika Štěpánka. Čest jejich památce!

VFS mimoradna sbirka