Charita se zapojila do operačního programu FEAD na pomoc nemajetným

Program FEAD

Lidé v nouzi budou od června zdarma dostávat potraviny a další základní potřeby. A to díky operačnímu programu Ministerstva práce a sociálních věcí financovanému z Fondu evropské pomoci nejchudším osobám (FEAD) „Potravinová a materiální pomoc nejchudším osobám“. Potravinové a hygienické balíčky pro sociálně slabé budou distribuovat ve svých regionech jednotlivé místní Charity, které pomohou také odbornou radou.

Potravinová a materiální pomoc je určena nejchudším, kteří zdarma obdrží balíčky s trvanlivými potravinami pro sebe či svoji rodinu (obsahující konzervy, těstoviny, sušené mléko, olej) a hygienickými potřebami a potřebami souvisejícími s péčí o děti (mýdlo, šampón, prášek na praní, pleny, vlhčené ubrousky, holicí strojek).

Balíčky budou k vyzvednutí na výdejních místech jednotlivých Charit až do února 2017. Vesměs tam, kde potřebným v nouzi už pomáhají – zejména v azylových domech, kontaktních a nízkoprahových centrech atd. S potravinovou a materiální pomocí Charity nabídnou také poradenskou pomoc při řešení obtížných situací. 

Program Ministerstva práce a sociálních věcí je financovaný z Fondu evropské pomoci nejchudším osobám (FEAD - Fund for European Aid to the most Deprived). Česká republika má v programovém období 2014+ možnost z tohoto fondu získat až 23,3 milionů EUR. Pomoc bude po celé ČR distribuována především prostřednictvím neziskových organizací. Více zde.

Plakát A3 ke stažení zde.
 
Zájemci o potravinovou a materiální pomoc nechť se obrátí na nejbližší místní Charitu.

FEAD_MPSV_RGB