Národní potravinová sbírka: Charita sbírá jídlo pro lidi v nouzi

Národní potravinová sbírka 2017

Pátý ročník Národní potravinové sbírky proběhne v sobotu 11. listopadu v 700 supermarketech v celé České republice. Charita ČR se letos stala oficiálním partnerem této sbírky, které se vregionech tradičně účastní řada místních Charit. Travnlivé potraviny, které lidé do sbírky věnují, poslouží lidem v nouzi.

Sbírky, která se koná v supermarketech, se tradičně zúčastní Charity v pražské arcidiecézi (Praha a střední Čechy), v Brně a na jižní Moravě a na řadě dalších míst.

Cílem sbírky je vybrat trvanlivé potraviny, které jsou poté distribuovány buď konkrétním rodinám v nouzi, nebo jsou využity v charitních službách, které poskytují stravování nebo zázemí pro vaření.

Charita ČR se letos stala oficiálním partnerem této sbírky. Platforma Byznys pro společnost, Česká federace potravinových bank, NADĚJE a Armáda spásy 22. června podepsaly Memorandum o spolupráci v rámci příprav a realizace Národní potravinové sbírky 2017. Tímto aktem byly oficiálně zahájeny přípravy jejího letošního 5. ročníku, který se uskuteční 11. listopadu.

Více infornací naleznete zde.