dm pomáhá dětem

dm drogerie marktSpolečný projekt dm drogerie markt a Charity Česká republika podporuje rodiny, které se dostaly do tíživé životní situace. Dobrým začátkem, jak ulehčit rozpočtu v rodinách s malými dětmi, jsou darované dětské pleny.

Projekt dm pomáhá dětem byl spuštěn 21. října 2015 a v průběhu listopadu se do něj začaly zapojovat jednotlivé charitní služby a zařízení. V současné době je do projektu pomoci rodinám s malými dětmi zapojeno 97 charitních zařízení a služeb. Ke konci ledna se potřebným vydalo více jak 100 000 plen.

Program může podpořit každý návštěvník dm drogerie, který daruje body ze svého zákaznického konta. Za 30 bodů daruje denní zásobu plen jednomu dítěti. Za 200 bodů rovnou týdenní zásobu.

České rodiny v nouzi. Kdo se o ně stará?

Pokud otec nepracuje, nedostane matka na dítě výživné (foto: Lubomír Kotek).

Ačkoli Česká republika nepatří mezi nejchudší země světa, žije zde více než 100 000 dětí pod hranicí chudoby. Nejde přitom jen o nedostatečné finanční zdroje a nízký příjem rodin. Chudoba je spojená také se zranitelností, nejistotou a sociálním vyloučením. Jaké služby a jakou pomoc společnost rodinám v nouzi nabízí?

Program „dm pomáhá dětem“ již v březnu předčil očekávání

Jiří Peroutka, manažer společnosti dm drogerie markt, s.r.o.

Zákazníci dm drogerie markt během necelého půl roku od spuštění programu na pomoc sociálně slabým rodinám věnovali ze svých zákaznických kont 4 853 550 bodů. Díky nim pokryli téměř milion kusů jednorázových dětských plenek, k jejichž darování potřebným se dm drogerie markt zavázala. Ochota zákazníků poskytnout 30 nebo 200 bodů z programu „dm active beauty svět výhod“ a přispět tím na denní či týdenní spotřebu plen jednoho dítěte výrazně překročila původní očekávání.

dm pomáhá dětem

dm pomáhá dětem.

Přestože Česká republika nepatří mezi nejchudší země světa, i zde žijí desetitisíce dětí, jejichž rodiny se potýkají s hmotnou a sociální nouzí. Nejde přitom jen o nedostatečné finanční zdroje a nízký příjem rodin. Sociální vyloučení se pojí také se zranitelností, nejistotou, společenským vyloučením, nedostatkem příležitostí a strachem.