Charita ČR představí na Velehradě web domácí hospicové péče  

Ilustrační snímek Lubomír Kotek

Na Dnech lidí dobré vůle na Velehradě seznámí Charita ČR veřejnost s novými webovými stránkami, které představí principy domácí hospicové péče a její charitní střediska přehledně na jednom místě.

„Hospicové služby jsou určeny pacientům, jejichž onemocnění se nachází v terminální fázi. To znamená, že je nevyléčitelné a nelze jeho postup zastavit,“ říká ředitel Charity ČR Lukáš Curylo. „Pokud si pacient přeje zůstat doma a jeho zdravotní stav není natolik komplikovaný, aby tomu bránil, může využít právě služeb domácí hospicové péče. Ty mu umožní strávit zbývající čas v kruhu rodiny. Umožňují však zemřít doma i lidem žijícím osamoceně, kteří si přejí setrvat ve známém prostředí,“ upřesňuje ředitel Curylo.

Charita ČR provozuje domácí hospicovou péči již více než dvacet let. V současné době má 53 středisek této péče, jejichž zaměstnanci ročně doprovází přes 1 500 nevyléčitelně nemocných pacientů, přičemž vykonají přes 30 000 návštěv.

„Speciálně vyškolené sestry mohou ošetřovat umírajícího člověka podle skutečně potřebného času. Základními znaky služby jsou individualita, bezpečnost a bezplatnost,“ říká Ludmila Kučerová, koordinátorka zdravotních aktivit Charity ČR.

Zdravotní výkony jsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění. „Jestliže nemocný potřebuje, je zprostředkována i návštěva psychologa, duchovního, fyzioterapeuta či pomoc sociálních služeb a půjčovny pomůcek,“ doplňuje Ludmila Kučerová.

Nové stránky najdete na adrese: www.domacihospicovapece.cz.

Dny lidí dobré vůle na Velehradě se konají ve dnech 4.–5. července 2017.

Kontakt:
Ludmila Kučerová, koordinátorka zdravotních aktivit Charity ČR
tel: 731433121 | e-mail: ludmila.kucerova@charita.cz

Tříkrálová sbírka 2019

Tříkrálová sbírka

Aktuální výtěžek
119 184 353 Kč

100,0%

Rozpečetěno pokladniček

Chci přispět

Zobrazit podrobné výsledky z celé ČR

 

Napište nám!

DotazNenašli jste na webu potřebné informace?
Máte pro nás vzkaz?

Napište nám!