Charita ČR pomáhá přímo v iráckém Mosulu

Balíčky potravin čekající na obyvatele Mosulu.

V mosulské čtvrti Al-Bakir se k potřebným v polovině prosince poprvé dostala humanitární pomoc v podobě balíčků hygienických potřeb a potřeb do domácnosti, stejně jako trvanlivých potravin či pitné vody.

Potravinový balíček.Z Mosulu se stalo bitevní pole poté, co se letos v říjnu irácká armáda spolu s Kurdy a koaličními silami rozhodla získat město zpět ze spárů Islámského státu. Boj za dva měsíce donutil takřka 100 000 osob opustit svůj domov, z toho 14 000 jen za poslední týden. Další desítky tisíc obyvatel ale ve městě zůstávají a je nutné k nim urychleně doručit zásilky potravin i dalších potřeb.

„Distribuce probíhá v samotném Mosulu – což je naprosto jedinečné, protože většina organizací se tak blízko k bojové linii nedostane. Balíčky rozdáváme ve spolupráci s místní organizací RNVDO, která nám významně pomohla dostat se do míst, kde je potřeba nejvyšší ” popsal situaci Benjamin Mlýnek, programový manažer Charity ČR pro Blízký východ.

Počet lidí v nouzi ve čtvrti Al-Bakir daleko převýšil možná očekávání, kvůli čemuž 190 balíčků potravin a hygienických potřeb nestačilo pokrýt skutečnou potřebu. Charita ČR chce pokračovat v distribucích okamžité pomoci blízko fronty i v následujících dnech. Celkem plánuje do 11. ledna 2017 rozdat balíčky 800 rodinám. Připravuje ale už i navazující aktivity na leden a další měsíce.

Charita ČR se od dubna 2016 věnuje poskytování potravinové i nepotravinové pomoci v iráckém Bagdádu. V Mosulu působí od prosince nově, a to ve spolupráci s organizací Polska Akcja Humanitarna (PAH). Obě organizace vytvořily společný krizový tým, který v Iráku působí od listopadu.

Pomoc v Iráku můžete podpořit i vy, a to zasláním finančního daru na sbírkový účet č. 55660022/0800, VS 180. Srdečně děkujeme!

Průběh distribuce.Potřeba v místě zdaleka převýšila počet připravených balíčků.Jeden ze 190 příjemců potravinové i nepotravinové pomoci.

Tříkrálová sbírka 2019

Tříkrálová sbírka

Aktuální výtěžek
119 184 358 Kč

100,0%

Rozpečetěno pokladniček

Chci přispět

Zobrazit podrobné výsledky z celé ČR

 
 
 

Napište nám!

DotazNenašli jste na webu potřebné informace?
Máte pro nás vzkaz?

Napište nám!