Mezinárodní den modlitby a osvěty proti obchodování s lidmi

Foto: Sheahen/Caritas.

Caritas Internationalis vyzývá, abychom se dnes, 8. února, připojili k Mezinárodnímu dni modlitby a osvěty proti obchodování s lidmi. Mezinárodní den připomíná památku svaté Josefíny Bakhity, súdánské řeholnice, která byla jako malá dívka uloupena, opakovaně prodávána do otroctví a zneužívána.

Obchodování s lidmi představuje moderní termín pro otroctví. Ženy, děti i muži jsou kupováni a prodáváni, biti, zneužíváni a někdy také zabíjeni. Na neviditelných trzích po celém světě se s nimi zachází jako se zbožím.

Den modlitby představuje pozvánku k poznání světa novodobého otroctví a utrpení, které způsobuje milionům lidí. Je příležitostí k seznámení se s tím, co obchod s lidmi znamená a jaký má materiální, mentální a spirituální dopad na jednotlivce i celou společnost.

Caritas Internationalis koordinuje práci organizace COATNET (Křesťanská organizace proti obchodování s lidskými bytostmi), sdružující 42 křesťanských skupin po celém světě, které bojují proti obchodu s lidmi.

Jak se připojit:

Modlitba

Osvěta

Čin

  • Kontrolujte dodavatelské řetězce a ujistěte se, že vaše oblečení ani další věci nebyly vyrobeny levnou nebo přinucenou pracovní silou.
  • Kontaktujte členskou organizaci sítě COATNET ve své zemi a nabídněte jí své služby jako dobrovolník.
  • Finančně podpořte projekty bojující proti obchodu s lidmi.
  • Prosazujte ve vaší zemi zákony bojující proti obchodu s lidmi a jejich dodržování.

Článek je převzat ze stránek Caritas Internationalis.

Tříkrálová sbírka 2019

Tříkrálová sbírka

Aktuální výtěžek
119 184 358 Kč

100,0%

Rozpečetěno pokladniček

Chci přispět

Zobrazit podrobné výsledky z celé ČR

 
 
 

Napište nám!

DotazNenašli jste na webu potřebné informace?
Máte pro nás vzkaz?

Napište nám!