Charita pro Filipíny

Credits: REUTERS/Zander Casas courtsey of AlertNet

Tajfun Haiyan zasáhl střední část Filipín a zanechal za sebou ničivou zkázu. Charita ČR se spolu s ostatními národními Charitami zapojí do pomoci. Ze svého krizového fondu uvolnila 250 000 Kč a vyhlásila finanční sbírku a dárcovskou SMS. Více...

Trvající vítr o síle více než 200 kilometrů v hodině a nárazová vlna ve výšce pěti metrů si podle svědectví již vyžádaly přes deset tisíc obětí na životech a způsobily rozsáhlé škody. Lze předpokládat, že jakmile se záchranné týmy dostanou na zasažená území, počet obětí i majetkové škody budou ještě vyšší.

Charita Česká republika se ve spolupráci s Charitou Filipíny a dalšími členy Caritas Internationalis zapojí do pomoci zasaženým lidem. Charita ČR uvolnila ze svého krizového fondu částku 250 000 Kč

K uvolněným prostředkům národní centrály Charity ČR a vyhlášené sbírce se připojují jednotlivé diecézní i farní Charity. „Arcidiecézní charita Olomouc v pondělí schválila okamžité uvolnění 100 000 Kč z nouzového fondu na pomoc lidem v těchto  a podobných situacích,“ uvedl její ředitel Václav Keprt.

Sbírkové konto

Otevřela také sbírku Charita pro Filipíny, kam lze posílat finanční dary - číslo bankovního účtu je 55660022/0800 u České spořitelny, variabilní symbol 133.

Platba kartou

Finanční dary lze zasílat také online platební kartou:

logo Fóra dárcůDárcovská SMS

Pomoc v zahraničí lze podpořit také zasláním dárcovské SMS ve tvaru:
DMS CHARITASVET na číslo 87 777.
Cena DMS je 30 Kč. Charita ČR obdrží 28,50 Kč. Službu zajišťuje Fórum dárců.

 

 Credits:
REUTERS/Zander Casas courtsey of AlertNet

Tříkrálová sbírka 2019

Tříkrálová sbírka

Aktuální výtěžek
119 184 358 Kč

100,0%

Rozpečetěno pokladniček

Chci přispět

Zobrazit podrobné výsledky z celé ČR

 
 
 

Napište nám!

DotazNenašli jste na webu potřebné informace?
Máte pro nás vzkaz?

Napište nám!