Den české Charity - Svatoanežské symposium v Olomouci

Blíží se svátek sv. Anežky České a pracovníci Charit budou slavit. Sv. Anežka je národní patronkou Charity Česká republika již od devadesátých let, jak si loni připomněla Rada Charity Česká republika. A to byl důvod k uspořádání celonárodní akce.

Dne 13. listopadu 2018 se koná v Olomouci pod záštitou arcibiskupa Mons. Jana Graubnera Symposium Charita a spiritualita na počest sv. Anežky České, patronky české Charity.

Na oslavu přijede vzácný host z Vatikánu Dr. Paul Josef kardinál Cordes, emeritní předseda Papežské rady COR UNUM a z německého Freiburgu očekáváme prof. Dr. Heinricha Pompeye, který v Olomouci na CMTF založil Katedru křesťanské sociální práce, deset let zde působil a v roce 2016 obdržel čestný doktorát,“ informuje za organizátory Zdenka Kumstýřová.

Kromě uvedených zahraničních hostů vystoupí na symposiu Mons. Jan Graubner, arcibiskup olomoucký, Mons. Pavel Posád, prezident Charity Česká republika a ředitel této organizace Mgr. Lukáš Curylo.

Symposium se koná v  Arcibiskupském paláci v Olomouci 13. listopadu od 9:30. Organizátory potěšil zájem o akci, protože je přihlášených 170 pracovníků Charit ze všech českých a moravských diecézí a kapacita sálu je zcela naplněná.


Slavnostní bohoslužba

Veřejnost je zvaná na slavnostní mši svatou od 15:30 v katedrále sv. Václava, kterou budou koncelebrovat pan arcibiskup Graubner a pan kardinál Cordes. Slavnostní mše bude obětována za pracovníky a dobrovolníky Charit a bude završením celého Dne české Charity.

Na přípravě akce spolupracují pracovníci Katedry křesťanské sociální práce Cyrilometodějské teologické fakulty Univerzity palackého v Olomouci, Caritas – Vyšší odborné školy sociální v Olomouci, Arcibiskupství olomouckého, České biskupské konference, Charity Česká republika a Vzdělávací institut pro charitní praxi u Diecézní charity Hradec Králové.

Díky finanční podpoře České biskupské konference a Charity Česká republika je účast na akci pro pracovníky Charit zdarma.

Tříkrálová sbírka 2019

Tříkrálová sbírka

Aktuální výtěžek
119 184 358 Kč

100,0%

Rozpečetěno pokladniček

Chci přispět

Zobrazit podrobné výsledky z celé ČR

 
 
 

Napište nám!

DotazNenašli jste na webu potřebné informace?
Máte pro nás vzkaz?

Napište nám!