Charita se přidává k výzvě Giving Tuesday

Srdce na talíři - kuchař Dalibor Navrátil s charitním týmem. Foto: Per Kulhánek

Na úterý 28. listopadu připadá letos celosvětový „největší svátek dárcovství a nejštědřejší den v roce“, ke kterému se připojuje také Charita ČR. Prostřednictvím dárcovské platformy můžete přispět na některý z jejích projektů – například podpořit Klub přátel Caritas (více zde) nebo pomoci rodinám v Iráku, které z domova vyhnala válka (více zde).

 

Už na Den díkůvzdání (23. listopadu) jsme se na dárcovský svátek připravovali. V areálu pražských Kasáren Karlín se sešlo pět kuchařských týmů z řad zaměstnanců společností Česká spořitelna, Česká televize, Coca-Cola ČR, Danone a Charita ČR na charitativní akci Srdce na talíři. Pod vedením nositele francouzského rytířského řádu za přínos gastronomii Dalibora Navrátila členové týmů uvařili vánoční menu pro lidi bez domova. Na místě pohostili téměř sto mužů a žen z nedalekého Azylového domu svaté Terezie a další čtyři stovky porcí rozdali pracovníci azylového domu lidem, jejichž domovem je ulice a kteří hledají podporu a pomoc u bran dobročinných organizací, včetně Charity Česká republika. (video, fotogalerie)

Myšlenka Giving Tuesday cílí na lidi, kteří by rádi pomohli druhým tím, že podpoří projekt některé z důvěryhodných dobročinných organizací. U zrodu stál tým nadšenců v New Yorku v roce 2012. Dnes je do tohoto hnutí zapojeno přes padesát tisíc organizací po celém světě. Celková částka on-line příspěvků činí 168 milionů dolarů.

V Česku se Giving Tuesday letos koná druhým rokem.