Víte, jak na důstojné stáří? STAREJTE se!

Na Jungmannově náměstí můžete navštívit naši výstavu (foto: Marie Bartošová).

Přemýšleli jste už o tom, kde a jak stráví vaši blízcí důstojný závěr života? Jste připraveni o svoje rodiče a prarodiče pečovat v domácím prostředí? Víte, kam se obrátit pro radu? Starejte se. Pomůžeme Vám!

Většina lidí by ráda strávila sklonek života doma. Patříte k nim? Pravděpodobně ano. A patří k nim nejspíš i vaši blízcí. Počítáte s nimi ve svých budoucích plánech? Máte dostatek informací? Nebo už o svoje rodiče či prarodiče pečujete, ale nezvládáte to? Víte, kdo vám může pomoci? Starejte se!

První krok můžete udělat v pátek 16. září na Jungmannově náměstí v Praze 1.

Od 10:00 do 18:00 zde můžete bezplatně konzultovat s odborníkem péči o vaše blízké, zkusit si ve speciálním obleku, jaké je to „být starý“ a nacvičit si manipulaci s nemocným člověkem i kompenzačními pomůckami.

V 15:00 nebo v 17:00 se můžete zúčastnit workshopu, na němž se dozvíte, proč je dobré pečovat o seniory v domácím prostředí a jak na to. Přijďte si popovídat o tom jak zvládnout péči fyzicky, finančně i psychicky a v neposlední řadě si přijďte vyzkoušet spoustu pečovatelských vychytávek. Kapacita je omezená, přihlaste se prosím předem na tiskove@charita.cz.

V 16:30 si přijďte poslechnout duo Půljablkoň, tedy obrovitého kapelníka Michala Němce a éterickou zpěvačku Marii Puttnerovou. Oslavte s námi s předstihem Den Charity, který připadá na 27. 9., kdy slavíme svátek sv. Vincence z Pauly, patrona charitního díla.

Od 14. do 21. září můžete na Jungmannově náměstí zhlédnout výstavu fotografií klientů charitních zařízení pro seniory pohledem fotografky Marie Bartošové.

Mediálním partnerem akce je Církev.cz a generálním partnerem Charity ČR Nadace České spořitelny.
 
 

Tříkrálová sbírka

Aktuální výtěžek
112 263 516 Kč

100,0%

Rozpečetěno pokladniček

Chci přispět

Zobrazit podrobné výsledky z celé ČR

 

Napište nám!

DotazNenašli jste na webu potřebné informace?
Máte pro nás vzkaz?

Napište nám!